ДТЕК Нафтогаз після кислотної обробки збільшив продуктивність газової свердловини в два рази

1855
Фото: ДТЕК Нафтогаз

У листопаді 2017 року ДТЕК Нафтогаз провів кислотну обробку свердловини №51 Мачухського родовища, в результаті якої дебіт свердловини збільшився в більше ніж два рази і зараз складає 150 тис. куб. м природного газу на добу.

Моделювання, дизайн-проект та роботи в свердловині виконала міжнародна сервісна компанія Halliburton. Організацію робіт та керівництво проектом здійснили спеціалісти ДТЕК Нафтогаз. Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприємства.

У проекті було задіяно обладнання та персонал української компанії «Регіон». Всього було використано понад 15 одиниць спеціальної техніки – колтюбінгова та азотна установки, кислотостійкі змішувачі, насосні установки високої продуктивності та робочого тиску.

Кислотна обробка проходила в декілька етапів. На першому етапі було виконано очистку внутрішньосвердловинного обладнання та привибійної частини пласта з використанням колтюбінгової установки. Далі проведені роботи із збільшення проникності інтервалів розвитку природної трищінуватості порід з використанням обладнання і технології Pulsonix TFA, запатентованої компанією Halliburton. Це дозволило в декілька разів збільшити прийомистість пласта, що суттєво важливо для успішної реалізації основної фази проекту. На третьому етапі було проведено потужну матричну кислотну обробку продуктивного інтервалу за допомогою карбонат-хелатної системи.

 • Для ефективної реалізації першого в умовах України проекту потужної селективної соляно-кислотної обробки такої складності використані реагенти та нові композиційні сполуки кращих світових виробників, що показали свою високу ефективність в умовах аномально високих температур і тисків на об’єктах надглибокого буріння в США, Мексиці та Північному морі.

  Компанія Halliburton має унікальний досвід проведення заходів з інтенсифікації видобутку. Технології Halliburton дозволяють суттєво збільшити продуктивність свердловин, дотримуючись всіх норм екології, промислової безпеки та охорони праці. Партнерство з такими міжнародними підрядниками допомагає успішно освоювати та нарощувати ресурсний потенціал родовищ ДТЕК Нафтогаз, – підкреслив Іван Гафич, директор з розвідки та перспективного розвитку ДТЕК Нафтогаз.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.