До кінця року Укрнафта проведе 18 операцій потужного гідророзриву пластів для збільшення видобутку нафти та газу

3145
 • Найбільший видобувач нафти та газу в Україні компанія Укрнафта заявила про плани до кінця року провести 18 операцій потужного гідророзриву пластів, що дозволить значно збільшити видобуток нафти та газу. З початку 2018 року компанія провела 9 таких операцій.

  Про це повідомили у компанії, передає Новий час.

  В Укрнафті пояснили, що провели операції своїми силами. Компанія залучала власних фахівців і флот ГРП, включаючи три розривні агрегати, цементувальний агрегат та інше обладнання.

  У першому півріччі Укрнафта провела низку успішних операцій в Західному нафтогазовому регіоні. Наприкінці літа операції ПГРП почали проводити на родовищах Східного нафтогазового регіону.

  Операції гідророзриву пластів проведені у червні-липні 2018 на свердловинах 110 Струтинського і 179 Північно-Долинського родовищ вже дозволили збільшити середньодобовий видобуток нафти на 25 тонн нафти на добу. Додатковий накопичений видобуток нафти у липні-серпні 2018 року становив понад 1 тис тонн. Щодо інших свердловин завершується процес освоєння і підбору оптимального режиму роботи, заявили у компанії.

  На данном изображении может находиться: небо и на улице

  Потужний гідророзрив пласта (ПГРП) – один з найбільш ефективних методів інтенсифікації видобутку вуглеводнів. За цим методом у свердловину закачують рідину, яка розриває пласт – породу з багатьма тріщинами, які пов’язані між собою. Завдання гідророзриву – збільшити ці тріщини та створити нові, які збільшують приплив вуглеводнів у свердловині. Коли нафтогазовий пласт розривають, то у нього закачують пропант (гранули діаметром від 0,4 до 1,2 мм), він не дозволяє тривалий час зімкнуться тріщинам.

  Укрнафта видобуває 64,8% нафти і 5,1% газу в Україні. Компанії належить 30 бурових установок, 1926 нафтових і 168 газових свердловин. 50% + 1 акція Укрнафти належить НАК Нафтогаз України.