До кінця року Україна отримає 700 тисяч тонн вугілля із США

2247

До кінця року можна очікувати поставку в Україну 700 тис. тонн енергетичного вугілля з США.

Про це повідомив в інтерв’ю ZN.UA посол України в США Валерій Чалий, передає Національний промисловий портал, з посиланням на ЦТС.

Минулого тижня з порту американського міста Балтімор вийшло судно, навантажене 62 тис. тонн енергетичного вугілля, яке повинно прибути в український порт Південний до середини вересня. Чалий повідомив, що відповідний контракт на поставку вугілля був укладений між американською компанією XCoal Energy and Resources і української державної “Центренерго” 14 липня цього року.

Згідно з умовами контракту до кінця року можна очікувати поставку 700 тис. тонн антрацитового енергетичного вугілля з США. Було заплановано, що обсяг першої поставки складе 85 тис. тонн. Але відправникам вдалося швидко знайти трохи менше судно на 62 тис. Тонн, при завантаженні якого я був присутній разом з американськими високопосадовцями. Судно з американським вугіллям ще минулого тижня вийшло з порту міста Балтимор, буде йти орієнтовно три тижні, отже, десь ближче до середини вересня можна очікувати його приб ку в порт Южний, – розповів дипломат.

За його словами, повною інформацією про постачання в Україну наступних партій антрацитового вугілля володіє “Центренерго”.

Те, що нам відомо, – наступна партія вугілля повинна бути більшою, орієнтовно 120 тис. тонн, і повинна прибути в Україну на початку жовтня. Можна очікувати прибуття одного-двох судів щомісяця, – зазначив посол.

- РЕКЛАМА -
  • Чалий припускає, що в разі успішного першого етапу співпраці, в наступному році Україна при потребі може закупити більше американського енергетичного вугілля (йшлося про обсяги до 2 млн тонн).

    Важливо відзначити, що партнер з американської сторони, компанія XСoal, – надійний виробник і досвідчений експортер вугілля. Компанія розраховує на тривалі відносини з українською стороною. Розглядає не тільки торговельну складову, а й, що важливо, інвестиційну теж. Компанія зацікавлена ​​в інвестуванні в сектор вугільної промисловості і газовидобутку в нашій країні, співпрацює з Американською торговою палатою в Україні, – розповів посол України в США.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.