До кінця поточного року на Запорізькій АЕС введуть у промислову експлуатацію комплекс з переробки радіоактивних відходів

1723

Одне з основних завдань 2018 року для колективу Запорізької АЕС – здача в промислову експлуатацію вдосконаленого комплексу з переробки РАВ.

Проект зі створення комплексу з переробки РАВ на Запорізькій АЕС реалізується для приведення системи поводження з РАВ у відповідність до сучасних вимог, а також забезпечення можливості передачі РАВ на остаточне зберігання.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Запорізької АЕС.

Відповідно до технічного рішення, погодженим з Держатомрегулювання, ми повинні вийти до кінця 2018 року на здачу об’єкта в повному обсязі з випробуваннями на реальних радіоактивних відходах. Обсяг завдань – ще дуже великий. Потрібно завершити роботи з електротехнічного устаткування і комунікацій, змонтувати систему радіаційного контролю, систему вентиляції та ін. Завершальним етапом стануть роботи з наливними підлогами, площа яких на об’єкті становить близько 2800 квадратних метрів, – розповів про поточний стан справ на комплексі заступник головного інженера ЗАЕС по загальностанційних об’єктів Володимир Гавриляк.

  • Одне із завдань – впровадження на комплексі з переробки РАВ додаткового обладнання. У тому числі паспортізатора, який буде визначати питому активність радіоактивних відходів, і можна буде розділяти їх перед спалюванням. Зараз вся документація на паспортізатор узгоджується з генпроектувальником – Харківським інститутом «Енергопроект».

    Довідка: 27 груденя 2017 року комплекс з переробки радіоактивних відходів (КП РАО) ЗАЕС був введений в дослідну експлуатацію. Нове обладнання комплексу повністю відповідає останнім світовим тенденціям в сфері поводження з РАВ та є найсучаснішим з існуючих на даний момент.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.