Атоменергомаш випустив ювілейний 150-й контейнер для зберігання відпрацьованого ядерного палива

2943
 • ВП «Атоменергомаш» випустив 150-й контейнер для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП) для Запорізької атомної електростанції.

  На сьогоднішній день на спеціалізованій бетонному майданчику ССВЯП ВП ЗАЕС встановлені 139 контейнерів, виготовлених на заводі нестандартного обладнання і трубопроводів (ЗНСОіТ). Даний вид контейнера призначений для безпечного зберігання відпрацьованих тепловиділяючих збірок. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр  «Атоменергомаш».

  Освоєння виробництва контейнерів ССВЯП почалося 1996 році в тісній співпраці з організаціями, які беруть участь в проектуванні, будівництві, випробуваннях та експлуатації ССВЯП на ВП ЗАЕС (Харківський інститут “Енергопроект” (ХІЕП), Duke Engineering & Services (DE & S) і Sierra Nuclear Corporation (SNC) .

  У 2000 році був випущений пробний контейнер, який успішно пройшов випробування і поклав початок серійного випуску багатомісної герметичної корзини і вентильованого бетонного контейнера ССВЯП.

  Всього відкритий майданчик ССВЯП ВП ЗАЕС розрахована на безпечне зберігання 380 контей рів, що містять 9120 збірок з відпрацьованим ядерним паливом з реакторних установок ВВЕР-1000.

  1 коментар

  1. Треба центрифугу. Не можна вічно залежати від пари держав з повним циклом виготовлення ядерного палива. Рано чи пізно з постачальниками можуть зіпсуватися відносини.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.