Американська ядерна компанія Westinghouse заявляє, що готова поставляти ядерне паливо одночасно на всі атомні електростанції України.

Про це повідомляє НВ.Бізнес з посиланням на інтервью віце-президента і керуючого директора Westinghouse Азіза Дага.

У нинішньому контракті з національною атомною енергогенеруючою компанією Енергоатом прописано, що може бути поставка одночасно на всі енергоблоки України. Компанія Westinghouse готова виконати даний пункт контракту. Ми будемо раді це зробити й готові виконати таке прохання Енергоатома, якщо воно надійде, – заявив Даг.

Нагадаємо, що в липні Державна інспекції ядерного регулювання України узгодила можливість експлуатації ядерного палива Westinghouse на енергоблоках №1 і №4 Запорізької АЕС (Енергодар, Запорізька область).  Раніше Westinghouse заявляла, що готується до нарощування поставок ядерного палива власного виробництва на українські АЕС і збільшення своєї частки на ринку ядерного палива України.

У 2016 році Україна збільшила у грошовому обчисленні імпорт свіжих ядерних збірок для роботи атомних електростанцій у компанії Westinghouse у 5 разів, з $32,7 млн до $162 млн, а у компанії ТВЕЛ знизила на 36,7%, з $610,9 млн до $386, 8 млн порівняно з імпортом у 2015-му.

Крім того, міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик заявляв про інтерес з боку Westinghouse та однієї з французьких компаній до будівництва заводу з фабрикації ядерного палива в Україні.

Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.
ПОДІЛИТИСЯ

Редактор Національного промислового порталу