В Україні поступово зростає прибутковість державних підприємств

3641

Згідно з опублікованим звітом Міністерства економічного розвитку (МЕРТ) про діяльність 94 найбільших держкомпаній, чистий прибуток протягом 3 кварталів 2016 року зріс до 40 млрд грн (в 2015-му – 2 млрд грн). Структура портфеля цих підприємств за січень-вересень 2016 року суттєво не змінилася. Найбільші активи портфеля сконцентровані в нафтогазовому секторі (НАК “Нафтогаз України”), транспорті (ПАТ “Укрзалізниця”) і електроенергетиці (ДП НАЕК “Енергоатом”).

Високі темпи ​​зростання обумовлені значним зростанням прибутку в нафтогазовому секторі та енергетиці. Так, у нафтогазовій галузі він склав 25,5 млрд грн, що в 120 разів перевищує показники аналогічного періоду попереднього року. За даними відомства, за дев’ять місяців 2015 року “Нафтогаз” отримав чистий прибуток на рівні 234 млн грн, а за січень-вересень 2016 року – 25,5 млрд грн. Збільшення чистого прибутку на 37,9% в енергетиці в МЕРТ пояснюють суттєвим збільшенням чистого прибутку ПАТ “Центренерго”, ПрАТ “Укргідроенерго”, НЕК “Укренерго”.

Зростання чистого доходу показали майже всі сектори портфеля, крім хімічної та вугільної промисловості, в яких цей показник скоротився відповідно на 38% – до 7,5 млрд грн і на 18% – до 3,9 млрд грн.

 • Необхідно зазначити, що чистий прибуток держпідприємств в транспортній сфері зменшився з 5,9 млрд за дев’ять місяців 2015 року до 4,3 млрд грн в 2016 році, що було спричинено зменшенням чистого фінансового результату “Адміністрації морських портів України” (з 3,3 млрд грн до 2,9 млрд грн) і морського торгового порту “Південний” (з 1,1 млрд грн до 555 млн грн ). У той же час ДП “Міжнародний аеропорт Бориспіль” поліпшив цей показник більше ніж вдвічі (з 467 млн ​​грн до 1 млрд грн).


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.