Українсько-німецький товарообіг зріс на 22%

1803

Такі дані оприлюднив у четвер виконавчий директор Східного комітету німецької економіки Міхаель Хармс

“З січня по травень товарообіг між Німеччиною і Україною досяг 2,635 млрд євро при зростанні на 21,9%”, – сказав він.

При цьому імпорт з України склав 818,4 млн євро зі збільшенням на 10,5%, німецький експорт в Україну підскочив на 27,8% до 1,816 млрд євро., повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

Хармс назвав Україну важливим партнером і вітав зростання українського експорту в країни ЄС, цього “дуже позитивному розвитку подій” сприяло також вступ в силу Угоди про асоціацію. При цьому виконавчий директор зазначив, що Україні слід активніше виходити на ринки Європи.

Він також нагадав, що Східний комітет німецької економіки здійснює Програму стипендій для українських бізнесменів, які, повертаючись додому, застосовують на практиці отримані на передових підприємствах ФРН знання і досвід.

 • Хармс назвав “неймовірно важливим” проведення реформ в Україні. І висловив думку, що країна вже провела ряд “фантастичних реформ”, які, зокрема, стосуються “Нафтогазу” і банківської системи, але зазначив, що корупція залишається проблемою.

  В цілому, за даними Східного комітету, обсяги торгівлі з 21 країною, з якими працює ця структура (в основному це країни Східної Європи), виросли за перші 5 місяців на 22% і досягли 52 млрд євро. Зокрема, німецький експорт збільшився на 18%, що майже втричі перевищує темпи зростання цього глобально. “Це дійсно вражаючі цифри, справжній бум”, – оцінив Хармс.

  Що стосується імпорту Німеччиною то він і зовсім збільшився на 27%.

  Особливо радує німецький комітет нинішній розвиток в торгівлі з Україною, Казахстаном і Росією.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.