Українська делегація обговорює з ЄС в Брюсселі розвиток автопромисловості

1869
Завод ЗАЗ / Joinfo.ua
Завод ЗАЗ / Joinfo.ua

Українська делегація на чолі з першим віце-прем’єром Степаном Кубівим початку в Брюсселі переговори з ЄС про співпрацю в області промисловості.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на ЦТС.

Як повідомляють в Мінекономіки, мова буде йти про регуляторному зближенні з фокусом на участь в європейських колах створення доданої вартості, про промислове аутсорсингу, про залучення України до програм Horizon 2020 і COSME, про обмін технологіями.

 • В рамках діалогу 1 і 2 березня проходять засідання таких робочих груп: про усунення технічних бар’єрів в торгівлі, про малий і середній підприємництво, про співпрацю в космічній галузі, про державні закупівлі, про автомобілебудування.

  Інтеграція України в європейський простір означає зближення в багатьох сферах і галузях. Сьогодні на порядку денному – промисловість … Україні важливо стати частиною великої промислової сім’ї ЄС, щоб продовжити трансформацію економіки з сировинної на високотехнологічну інноваційну індустріальну модель, – цитують в Мінекономіки свого керівника, першого віце-прем’єра Степана Кубіва.

  Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – продавці Наталія Микольська відзначила, що сьогодні ЄС є головним торговим партнером України, торгівля з яким зростає.

  Для нас важливим є зростання в секторах з високою доданою вартістю – а це наша промисловість. Тому напрацювання робочих груп будуть сприяти власне інтеграції українських компаній в ці ланцюги за рахунок застосування європейських стандартів у промвиробництво України та отримання відповідної сертифікації; взаємовигідного доступу сторін на ринки державних закупівель ; розвитку співпраці українських і європейських МСП, а також розширення співпраці в космічній галузі, – зазначила Микольська.

  За даними МЕРТ, українська легка промисловість експортує в ЄС понад 84% своєї продукції, машинобудівна – майже 50%, виробники інших промислових товарів – близько 48%.

  У січні-вересні 2016 року порівняно з тим же періодом 2015 року експорт товарів з України в ЄС зріс на 4,4% до 9,8 млрд доларів, при цьому частка машинобудування склала 16,1%, легкої промисловості – 6,2% . Імпорт товарів з ЄС зріс на 7,3% до 12,1 млрд доларів, а частка продукції машинобудування склала 31,8%, легкої – 4,6%.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.