Україна може стати світовим центром кріптоіндустріі

2314

Але правовий статус криптовалюти як «грошового сурогату» рубає галузь на корню.

На початку 2017 року в Польщі було розпочато перший крок на шляху створення юридичної бази, що регулює правовий статус криптовалюта і операцій з нею. Рада міністрів Польщі офіційно визнав торгівлю криптовалюта і її видобуток – Майнінг – видами економічної діяльності.

Варто зазначити, що Польща не перша держава, прирівнявши Майнінг криптовалюта до економічної діяльності. В кінці 2016 року це зробила Іспанія, а ще раніше – Австрія. США, Канада, а останні місяці і Японія, роблять все більш сміливі кроки для залучення зарубіжних інвестицій для розвитку ринку е-комерції. Пробні кроки по введенню власного прототипу криптовалюта робить Китай.

 • Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Hubs.

  У своїй колонці Віктор Данилов, юрист ICF Legal Service, задається питанням про те, за яких умов Україна зможе скласти конкуренцію економічним гігантам:

  З огляду на той факт, що за останні роки український ринок е-commerce демонструє найвищі показники зростання в Європі (наша країна входить в десятку країн-лідерів з використання Bitcoin), Україна без перебільшень може стати світовим центром кріптоіндустріі.

  Україна може похвалитися величезним інтелектуальним потенціалом, який, на жаль, в силу особливостей державної політики і недостатнього зовнішнього спонсорування, не може бути належним чином реалізований. Кріптовалютное співтовариство, представлене Bitcoin Foundation Ukraine, посольством Bitcoin в Києві і девелоперськими групами, здійснює активну співпрацю з державними структурами, в тому числі і НБУ. Результатом такої кооперації є ряд унікальних інноваційних проектів в галузі електронної демократії та публічних аукціонів.

  У сфері ж Майнінг Україна приваблива тим, що навіть незважаючи на прийдешнє підвищення цін, вартість електроенергії усередині країни є однією з найдешевших в Європі. Ціновий фактор і надмірність електроенергії в нічний час можуть стати визначальними чинниками для розміщення Майнінг-пулів іноземними інвесторами. Надання ж особливого правового режиму Майнінг криптовалюта гарантовано забезпечить приплив іноземного капіталу в Україну.

  Проте на законодавчому рівні досі не вироблено якоїсь підхід до регулювання криптовалюта. Роз’яснення НБУ, що визначає криптовалюта як «грошового сурогату», не вносить ніякої визначеності в майбутнє цієї галузі в Україні. Непередбачуваність дій влади і наявний законодавчий вакуум стримують як місцевий бізнес, так і зарубіжних інвесторів.

  Безпосереднім стимулом для законодавця може стати «справа E-Dinar» в кінці 2016 р в якому український суд, застосувавши практику Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), прирівняв операції з криптовалюта E-Dinar Coin до операцій зі звичайними грошима. Дане рішення наочно продемонструвало нездатність українського законодавства відповідати на нові виклики.

  Тому виникає закономірне питання: чи піде Україна шляхом регулювання статусу криптовалюта і операцій з ними або так і залишиться в лавах «вичікують» держав? На жаль, однозначної відповіді поки немає. Ймовірно 2017 р пройде під знаком невизначеності: НБУ буде продовжувати вивчати досвід інших країн (насамперед ЄС) і спостерігати за реакцією ринку. Однак, як показує практика зарубіжних країн, тільки сміливі рішення можуть привести до успіху в тій чи іншій сфері.

  Тому, на мій погляд, питання легалізації криптовалюта повинен якомога швидше з’явитися в порядку денному законодавця. Адже, без сумніву, встановлення правового статусу криптовалюта і надання їм сприятливого режиму – це те, що може значним чином простимулювати приплив іноземних інвестицій, в яких Україна так потребує на сьогоднішній день.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.