У Павлоград прийдуть нові виробництва в найбільшому в Україні індустріальному парку

4047

П’ять тисяч нових робочих місць та  мільярдні інвестиції сподівається отримати Дніпропетровщина у найбільшому в Україні індустріальному парку

Щойно у Дніпропетровській області відкрився індустріальний парк «Павлоград», перші охочі розмістити підприємства на новому майданчику й інвестувати в розвиток регіону не забарилися. І це не дивно, адже для  інвестора в технопарку, що розташувався на 250 гектарах промислового району, створили найкомфортніші умови.

Влада регіону гарантує йому прозорість в оформленні документів та індивідуальний підхід у співпраці. А в українському законодавстві для інвестора  технопарку закладено митні пільги та гнучку систему надання земельної оренди. Керуюча компанія індустріального парку «Павлоград» надає ділянку за спрощеною процедурою і бере на себе весь клопіт з узгодження документів. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на «Урядовий кур’єр»

Успішному веденню бізнесу сприятимуть велика територія, доступність до значної кількості споживачів і розвинена транспортна інфраструктура. Поряд із технопарком проходить міжнародна траса, а в обласному центрі Дніпрі є річковий та аеропорт. У радіусі 300 кілометрів — 17 мільйонів жителів (40% населення України), 440 тисяч підприємств і організацій, на які припадає майже 50% прибутку всіх підприємств країни.

 • Інвестор має виконати певні умови:  зареєструватися в Павлоградському районі й сплачувати тут податки, створити щонайменше 50 нових робочих місць. І головне — виробництво має бути екологічно чистим, шкідливі  викиди в атмосферу заборонено.

  Індустріальний парк «Павлоград», що займає територію колишнього полігона ремонтно-механічного заводу, поділено на сім секторів відповідно до профілю виробництв, які можна на них розташувати. Під машинобудування відведено 120 гектарів землі, під виробництво будматеріалів — 50 гектарів, переробку сільгосптоварів — 25, легку промисловість та Hi-tech технології — 20. Передбачені ділянки для енергозабезпечення та логістики.

  Вкладати кошти  безпечно й комфортно

  Вигідну пропозицію вже оцінили поляки, австрійці й англійці. Вони планують розмістити свої виробництва на території «Павлограда». Підприємці з Польщі хочуть виробляти тут сонячні батареї. Австрійські бізнесмени планують побудувати заводи з випуску синтез-газу та метанолу. Англійці  задумали створювати на Павлоградщині лікарські засоби і хочуть розмістити в технопарку свої склади. Реалізація цих ідей разом сприятиме створенню майже 1000   робочих місць і залученню у Наддніпрянський край понад 5 мільярдів гривень.  Перший завод — з виробництва синтез-газу — планують відкрити влітку. На ньому працюватимуть майже 100 людей.

  «Влиття закордонного капіталу необхідне нашому регіону,  адже це одна з умов економічного зростання. Інвестувати у Дніпропетровську область безпечно, а працювати тут комфортно. Австрійці планували будувати метанолове підприємство в Кіровоградській області. Та потім збагнули, що на Дніпропетровщині умови кращі. Донедавна монопольним виробником метанолу в Україні був сєверодонецький «Азот». Тепер такі потужності з’являться й на Дніпропетровщині. Основні споживачі метанолу —газоперекачувальні компанії», — розповів голова керуючої компанії індустріального парку «Павлоград» Олександр Коломійцев.

  Фахівці зазначають, що найголовніша конкурентна перевага індустріальних парків  Дніпропетровщини порівняно з іншими регіонами України — наявність якірного учасника, який готовий наступного дня після створення індустріального парку в Павлоградському районі укладати угоду про участь і починати будівництво свого заводу. Регіон має значний потенціал інженерно-наукових фахівців. Зокрема в Павлограді до роботи в  технопарку можна залучити висококваліфікованих спеціалістів, які працювали на колишньому ремонтно-механічному заводі.

  Обирають Україну

  У Дніпропетровській області створять три індустріальні парки.  Окрім першого в Павлоградському районі, має запрацювати ще один на території міста Кривий Ріг — технопарк «Кривбас» на площі 26 гектарів. У цей індустріальний парк планують залучити підприємства машинобудування, з виробництва будівельних матеріалів і надання логістичних послуг. А ще є плани створити індустріальний парк у м. Дніпро.

  «Створення індустріальних парків — важливий чинник у формуванні інвестиційної привабливості регіону, — вважає директор Дніпропетровського регіонального центру з інвестицій та розвитку Алім Молодан.  — Завдяки певним пільгам для учасників створюють умови для прозорого комфортного започаткування і ведення бізнесу в нашій країні.  Інвестор, стаючи резидентом індустріального парку, отримує в оренду земельну ділянку з уже підведеними комунікаціями, має змогу скористатися послугами керуючої компанії в отриманні дозволів і погоджень в органах влади для будівництва своїх об’єктів, певні митні пільги та не долучається до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту».

  А на думку Олександра Коломійцева,  нині Європа шукає, де розмістити свої виробничі потужності. Розглядаючи Китай та Україну, перевагу віддають нашій країні, яка зручніша західним партнерам за логістикою, ближча і територіально, й ментально.

  У співпраці з індустріальними парками Дніпропетровщини зацікавлені й турецькі керуючі компанії, відомі у світі.  Зокрема компанія ORTEKSAN ConsultancyLLC має вдалий досвід зі створення та керування індустріальними парками в Туреччині й Китаї.

  Керуючий партнер ORTEKSAN ConsultancyLLC Берксан Буюкілдиз, запрошений на один з круглих столів у Дніпрі, розповів про індустріальні парки, що успішно працюють у Туреччині.  Це «Остін» в Анкарі та «Ескішехір», заснований 1968 року. Площа цього технопарку тоді становила близько 100 гектарів, і мало хто вірив в успіх його створення. Але нині територія «Ескішехір» збільшилася у 29 разів, він став найбільшим у Туреччині.

  За десять років — з 2003-го до 2013-й — у Туреччині створили 83 індустріальні парки. Обсяг інвестицій в економіку країни за цей період зріс із 34 мільйонів доларів США до 130 мільйонів зокрема завдяки індустріальним паркам.

   


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  4 КОМЕНТАРІ

  1. На мою думку це якась маячня тупих людей, які в гонитві за грошима людей не бачать. Україна не Китай!!! Може було б краще, якби всю жидо-рагульску мерзоту, що керує Україною, відправити до Китаю попрацювати за тарілку рису?

  2. Досвід китаю і туреччини маячня… Завдяки технопаркам ці країни перетворилися практично в наддержави. Турки зараз шукають технології по всьому світу,як колись китайці. В них у планах створення власного винищувача. І все за мільярдні прибутки від експорту. Якщо індустріалізація через приватні інвестиції це маячня тупих людей то наведіть основи свого правильного плану. Соціалістичну пургу про планову економіку і друк готівки при фактично вже ринковому плаваючому курсі краще взагалі не пишіть

  3. Молодан Алім – є заступником директора комунального закладу “Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентство” (ДІА). На жаль представники видання “Урядовий кур’єр” будь яким чином не зв’язувалися зі мною та будь яких питань не ставили, відповідно коментарів не отримували.
   Індустріальний парк “Палоград” (ІП), створено за ініціативи Дніпропетровської облдержадміністрації ще у 2013 році. ДІА спільно з Дніпропетровським регіональним центром інвестицій та розвитку (відповідні Регіональні центри ліквідовано по всій Україні за рішенням Уряду часів Яценюка) підібрали зазначену територію, вивчили інфраструктури та розробили концепцію, яка, фактично без змін, була підтримана урядовою комісією щодо внесення ІП в Реєстр.
   В той же час питання щодо внесення в Реєстр, є формальним, тому що будь які пільги в рамках ІП відсутні. Також в рамках ІП “Павлоград” відсутня будь яка інженерна інфраструктура, без будівництва якої, майданчик під індустріальним парком не відрізняється від будь якого пасовища.
   Такого рівня некомпетентності від урядового видання не очікував.

  4. За індустріальними парками (не суттєво яку назву матиме територія з прозорим механізмом надання земельної ділянки та наявною інфраструктурою) майбутній розвиток любої громади. Місце розташування буде відігравати другорядну роль. Та територія, яка перша збагне ці правила, почне приймати українські підприємства, а наступним кроком буде іноземний інвестор. І не треба очікувати гігантів, підтримайте малі підприємства, для початку

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.