Товарообіг між Україною та Мальтою зріс на 26% за 8 місяців

1437

Під час державного візиту в Україну Президента Республіки Мальта Марі-Луїз Колейро Преко, відбулися надзвичайно ефективні переговори та були продовжені предметні домовленості, досягнуті в ході візиту на Мальту в травні поточного року Глави Української держави, – повідомив Президент Петро Порошенко на прес-конференції за підсумками переговорів.

«Ми з пані Президентом відзначили надзвичайно високий рівень політичного діалогу між нашими державами та між нами, як президентами. По суті, ми створили сприятливі політичні рамки для активізації співпраці з дуже широкого кола питань. В першу чергу, питань торгово-економічного співробітництва», – сказав Петро Порошенко. За його словами, тільки за вісім місяців поточного року товарообіг між Україною та Мальтою виріс на рекордні 26%.

Серед перспективних напрямків, які обговорювалися на переговорах: обмін сучасними технологіями, в тому числі й в сфері енергоефективності, енергоощадження, розвиток інжинірингових послуг, будівництво інфраструктури, співпрацю в галузі охорони здоров’я, фармакології, секторі фінансових операцій, інформаційних технологій.

На переконання Президента, Мальта є для українського бізнесу воротами на ринок Північної Африки, адже маючи абсолютно ексклюзивний досвід, маючи дуже жорсткі політичні відносини, вона може надавати послуги – від логістичних, до консалтинговим – представникам не тільки великого, а й малого і середнього бізнесу України.

«Сьогодні були проведені детальні переговори по логістичним послуг експортерам української аграрної продукції, машинобудування. Ми домовилися досягти величезного прогресу в цій надзвичайно важливій сфері із залученням Мальти як де-факто логістичного та дистриб’юторського хаба», – констатував глава держави.

 • У цьому контексті сторони домовилися продовжити використовувати такі ефективні інструменти двосторонньої співпраці як цільові бізнес-місії. За словами Петра Порошенка, буде сприяти спрощенню контактів між представниками бізнесу, ведення бізнесу в наших державах і підписано Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування, захистить взаємні інвестиції, зробить більш чіткою і зрозумілою ефективну співпрацю в рамках торговельно-економічних відносин. Він подякував Президенту Мальти за значну кількість представників мальтійського бізнесу, які супроводжують її делегацію під час візиту в Україну.

  Під час переговорів також було досягнуто домовленості про початок постійно діючого українсько-мальтійського ради співробітництва в сфері сучасних технологій і надання послуг. Окрему увагу було приділено співробітництву в галузі освіти, науки, молоді та спорту. Українські й мальтійська сторони підписали Програму співробітництва у молодіжній сфері, сфері фізичної культури на 2018-2019 роки. Документ, за словами Президента, надавати можливості підготовки національних команд, включаючи підготовку олімпійських – Український на Мальті й мальтійських в Україні.

  Президент Мальти Марі-Луїз Колейро Прека, у свою чергу, подякувала Президентові України за теплий прийом і гостинність. «Це історичний візит в Україну. Ми повинні використовувати цей унікальний момент. Нам потрібно значно посилити нашу співпрацю», – сказала вона.

  Марі-Луїз Колейро Преко зазначила, що її візит спрямований на значну активізацію двосторонніх відносин заради процвітання і майбутніх поколінь двох народів, а також підкреслила, що до складу її делегації, крім численної команди чиновників, увійшла велика група потужних підприємців, які зацікавлені розпочати бізнес в Україна.

  Україна і Мальта домовилися про створення необхідних умов для реалізації спільних проектів у сфері готельного бізнесу, освіти, вивчення англійської мови й тому подібне. При цьому Президент Мальти зазначила, що «туризм, готельний бізнес, навчання та вивчення англійської мови є не просто бізнесом, а сприятиме значною мірою розвитку контактів між людьми.

  «Ці проекти дозволять зблизити наші народи та сприяти дружбі та співробітництву між мальтійцями та українською», – сказала Марі-Луїз Колейро Преко.

  Президент Мальти також зазначила успіх системних реформ в Україні та висловила впевненість в успішному і взаємовигідній співпраці між нашими країнами.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.