Прогноз по зростанню ВВП України переглянутий у сторону збільшення

8810
 • Очікуваний ВВП України у 2018 році становитиме 3,2%

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) поліпшило прогноз зростання ВВП України у 2018 році з 3% до 3,2%. У відомстві прогнозують, що номінальний ВВП в поточному році складе 3,457 трлн грн, тоді як в кінці 2017 року цей показник оцінювався на рівні 3,332 трлн грн. Прогноз зростання індексу цін виробників за підсумками цього року збільшено з 10,3% до 11,9%.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу МЕРТ.

  До кінця 2018 року очікується припинення дії негативних чинників початку року, які впливали на окремі види економічної діяльності, збереження позитивних економічних, споживчих і інвестиційних настроїв на тлі продовження реалізації реформ, задекларованих урядом, збереження сприятливої ​​зовнішньоекономічної кон’юнктури, подальша диверсифікація ринків збуту української продукції, що обумовить продовження позитивної економічної динаміки на рівні 3,2% зростання ВВП, – вказується в документі, винесеному на розгляд Кабінету Міністрів на засіданні в середу.

  МЕРТ також змінив прогноз зростання рельної заробітної плати з 9,6% до 10,5%., прогноз зростання показників експорту товарів і послуг – з 4% до 8,1%, імпорту товарів і послуг – з 6,3% до 9,9%.

  У своїх прогнозах МЕРТ посилається на уточнені прогнози міжнародних фінансових організацій (МВФ, Світового банку) і отримані статистичні дані за І квартал.