Одній тисячі гривень, однією купюрою бути

1391
Гривня номіналом одну тисячу (НБУ)

У Національному банку України вважають, що зараз гарний час для введення в обіг 1000-гривневої купюри, повідомив заступник голови НБУ – Дмитро Сологуб.

В НБУ враховують всі негативні наслідки введення купюри настільки високого номіналу, але, все ж, вважають такий крок необхідним. Повідомляє Національний промисловий портал.

У той же час він зазначив, що розрахунки Нацбанку показали оптимальність введення такої великої купюри.
“В цілому, якщо дивитися на систему з купюрами, є оптимальна точка. Якщо ти робиш справді велику купюру, то це стимулює тіньову економіку. Як, наприклад, кажуть, що 500 євро прибирають, тому що це улюблена купюра фальшивомонетників або наркодилерів. А наші розрахунки показували, що в умовах того, як змінилася монетарна база, як змінився рівень цін в країні, оптимально все-таки введення цієї купюри “, – пояснив Сологуб.

- РЕКЛАМА -
  • Також, Сологуб уточнив, що незабаром регулятор повідомить українцям про те, хто буде зображений на новій купюрі. Ходять чутки про те, що це буде український письменник Пантелеймон Куліш.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.