Зарубіжні інвестори з початку 2017 року проявляють активний інтерес до українських активів

1968

Зовнішні інвестори все більше цікавляться активами в Україні – партнер Deloitte Ukraine.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Ми бачимо значну зацікавленість іноземних інвесторів в приватних угодах. В останні 11 місяців ми з ними спілкуємося дуже часто. До цього інтерес до українських компаній серед іноземних інвесторів був відсутній майже три роки, – сказав Дмитро Ануфрієв., виступаючи на Українському інвестиційному форумі, організованому Асоціацією інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine, в п’ятницю в Києві.

За словами Д.Ануфрієва, в даний час в фокусі інвесторів – IT-активи, енергетичний сектор, інфраструктурні об’єкти. Крім цього, як і раніше залишається високим інтерес до агросектору, деякий інтерес – до нерухомості і банківського сектору.

Серед зацікавлених – переважно європейські стратегічні інвестори і прямі інвестиційні фонди. У той же час присутні китайські і американські інвестори.

 • Разом з тим партнер Deloitte відзначив, що в абсолютних показниках цей інтерес все ще обмежений в порівнянні з кількома роками раніше. При цьому інвестори поводяться більш обережно.

  Це обумовлено рядом причин. Нещодавно інвесткомпанія” Драгон Капітал “оприлюднила дослідження, де всі вони були названі, в тому числі основні – висока корупція та неефективна судова система країни” – сказав Д.Ануфрієв.

  Говорячи про внутрішні інвестиції, Д.Ануфрієв зазначив, що українським компаніям і підприємствам, перш за все, необхідно реструктуризувати наявні борги.

  Близько 60 української банківської системи складається з” поганий “заборгованості, а це означає, що компанії не в змозі обслуговувати свої зобов’язання. Тому питання номер один – реструктуризувати” погану “заборгованість”, – сказав він.

  На думку Д. Ануфрієва, в рамках вирішення цього питання компаніям так чи інакше доведеться залучати додатковий капітал, і тут важливо налагодження співпраці зі стратегічними інвесторами, прямими інвестфондами, а також з міжнародними фінансовими інститутами, такими як Європейський банк реконструкції і розвитку, Міжнародна фінансова корпорація та ін.

  Тільки після реструктуризації” поганий “заборгованості можна буде розраховувати на розширення в Україні кредитування як міжнародними банками, так і вітчизняними. Потім, через деякий час, можна буде очікувати і повернення компаній на ринок капіталу – як боргового, так і акціонерного, – сказав він.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.