ЄБРР має намір виділити 160 млн євро на будівництво метро в Харкові

1980

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) розглядає можливість виділення Україні кредиту на EUR160 млн для продовження “зеленої” лінії міського метрополітену Харкова.

Згідно з повідомленням, розміщеним на веб-сайті банку, рада директорів планує розглянути цей проект 20 вересня цього року. Передає Інтерфакс-Україна.

ЄБРР вказує, що співфінансування такого ж обсягу у вигляді суверенного кредиту планує надати і Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а загальна вартість проекту становить приблизно EUR320 млн.

 • ЄІБ, який повідомив про можливість виділення такого кредиту в травні цього року, в липні уточнив, що проект передбачає продовження “зеленої” гілки метрополітену в Харкові на 3,47 км в напрямку аеропорту, будівництво двох станцій метро – “Державінська” і “Одеська”, будівництво депо і придбання 85 рухомого складу.

  Передбачається, що обидві станції і ділянку від існуючих тунелів до станції “Державінська” (959 м) будуть побудовані “відкритим способом”, тоді як перегінні тунелі між новими станціями (2514 м) – за допомогою тунелепрохідного комплексу.

  Будівництво торкнеться 45 будинків, з яких 3 багатоповерхових, з 247 зареєстрованими мешканцями, і кілька комерційних об’єктів.

  Як повідомлялося, 25 грудня 2014 року Харківська міськрада ухвалила рішення про створення групи управління інвестпроектом “Продовження третьої лінії метрополітену в Харкові”, який передбачалося реалізовувати спільно з ЄБРР. На прес-конференції в Харкові директор ЄБРР в Україні Шевки Аджунер 13 грудня 2016 року висловив надію, що договір про фінансування будівництва метро буде підписаний в першому півріччі 2017 року.

  Харківська міськрада 21 грудня 2016 року підтримав участь комунального підприємства (КП) “Харківський метрополітен” в інвестиційному проекті “Продовження третьої лінії метрополітену в Харкові” і дав згоду на отримання позики ЄБРР та ЄІБ, залучених державою для реалізації цього проекту, на суму EUR320 млн.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.