Вінниця запроваджує стандарти залучення та супроводу інвесторів

2235
вінниця
Фото: dobovo.com
Під час чергового засідання виконкому була затверджена Програма сприяння залученню інвестицій у місто Вінницю на 2018 – 2020 роки. Її пріоритетними завданнями є розвиток індустріального парку, кластеру холодильного машинобудування, інноваційно-технологічного парку. А також – робота над створенням логістичного парку та реконструкції аеропорту. Також в оновленій Програмі передбачені методології та стандарти залучення та супроводу інвесторів, що на сьогоднішній день є необхідною умовою та звичним явищем для європейських країн. 
Серед важливіших завдань, які стоять сьогодні перед Вінницею, є нарощення інвестицій в економіку міста, активізація діяльності у цій сфері. У зв’язку з цим у Вінниці актуалізували Програму сприяння залученню інвестицій. Цей документ є одним з інструментів виконання Стратегії розвитку «Вінниця-2020», а саме, її пріоритету «Економічний розвиток».
Сучасна Вінниця має значні резерви нарощення інвестиційної привабливості. Адже вона має вигідне географічне розташування, значний людський, промисловий, науково-освітній потенціал. Також у Вінниці доволі розвинена транспортна інфраструктура, сучасна система банківських інституцій і послуг. У сфері муніципального управління впроваджуються інноваційні практики і сучасні технології. А у рамках фінансової децентралізації у міста з’явились додаткові можливості в ефективному використанні коштів для розвитку економіки та поліпшення інвестиційної привабливості.
Розробниками Програми є департамент економіки і інвестицій міської ради та Проект «ПРОМІС: Партнерство для розвитку міст».
«Затвердження Програми сприяння залученню інвестицій у місто Вінницю є важливим питанням. Робота починається з запрошення інвесторів, потім – їх супроводу, введення в експлуатацію того чи іншого об’єкту, наприклад, промислового виробництва або іншого бізнесу. Адже, в першу чергу, це податки до міського бюджету та робочі місця. І ні для кого не секрет, що для того, щоб місто розвивалось, потрібно розвивати його економіку і чесний бізнес, який належним чином сплачує податки, офіційно виплачує працівникам зарплату. Звичайно, пріоритетом повинні бути внутрішні інвестиції, паралельно ми працюємо й над зовнішніми інвестиціями», – каже міський голова Сергій Моргунов.
Під час останньої робочої зустрічі головний експерт з питань міжвідомчої співпраці і економічного розвитку Проекту ПРОМІС Олег Войтович зазначив, що вінницьку Програму сприяння залученню інвестицій у місто від аналогічних документів інших українських міст вирізняє наявність у її структурі стандартів роботи та супроводу інвесторів, які прийняті для роботи з бізнесом чи інвесторами у європейських країнах та взагалі в міжнародній практиці.
«Стандартизація процесів із залучення інвестицій та супроводу інвесторів стала однією з шести пріоритетних цілей Програми. Серед них також – усунення адміністративних бар’єрів та створення сприятливих умов для інвестування;  забезпечення умов для високотехнологічного виробництва; розроблення проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку міста. Серед стратегічних цілей є й впровадження інструментів державно-приватного партнерства та забезпечення співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями та донорами», – каже директор департаменту економіки та інвестицій Віталій Погосян.
Вінниця – перше місто, де в Програмі сприяння залученню інвестицій передбачені методології та стандарти залучення та супроводу інвесторів. Вони включають в себе систему «єдиного вікна», актуалізацію інформаційного додатку «Гід для інвестора», алгоритм внутрішньої взаємодії виконавчих органів міської ради з розгляду та обробки інвестиційної пропозиції.

Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.