В Україні планують створити Авіаційний фонд для відновлення регіональних аеропортів

3207
Фото: avianews.com
 • Міністерство інфраструктури України запропонувало створити фонд, що міг би займатися відновленням регіональних аеропортів по всій Україні. Він мав би стати аналогом Дорожнього фонду, з якого беруть кошти на ремонт доріг.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на 24 канал.

  За словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, саме Дорожній фонд став тим інструментом, який дозволив розпочати масштабне відновлення автошляхів в Україні.

  “Третій рік поспіль ми активно ремонтуємо дороги по всій Україні, з року в рік нарощуючи і темпи, і обсяги. Але це стало можливим тільки завдяки створенню Дорожнього фонду, який став гарантованим джерелом фінансування галузі. Успіх Дорожнього фонду ми хочемо повторити і в авіації, розпочавши процес відбудови регіональних аеропортів”, – каже голова Міністерства.

  Новий термінал аеропорту “Запоріжжя”

  “Зараз ключове питання – переконати уряд України та Верховну Раду, щоб з наступного року запрацював такий Авіаційний фонд. Це буде цільове фінансування відбудови регіональних летовищ в Україні”,
  – наголосив Володимир Омелян.

  Він додав, що з 2015 року кількість летовищ, що здатні приймати літаки та вже почали працювати, зросла більше, ніж удвічі. Послугами авіаційного транспорту користується 5−7% населення, водночас в Міністерстві інфраструктури бажають, щоб цей показник сягав щонайменше 50%. При цьому Володимир Омелян не зазначив, з яких джерел Міністерство планує фінансувати Авіаційний фонд.