У США створять систему держзакупівель за зразком української ProZorro

1349

Можливості та потенціал української системи ProZorro може бути покладений в основу створення аналогічної системи державних закупівель в США.

Про це повідомив директор Науково-дослідного інституту державного управління і менеджменту (США) Олександр Ромен, передає прес-служба Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП).

За словами Ромена, в США не існує єдиної системи держзакупівель, аналогічної ProZorro. Передає Національний промисловий портал.

«На кожному з трьох рівнів ― муніципальному, штатів та федеральному ― діють різні агентства та механізми держзакупівель. В результаті потенційним постачальникам товарів та послуг державі не просто побачити весь комплекс заявок щодо держзакупівель, адже вони розпорошені по сотнях і навіть тисячах сайтів. Саме тому США зацікавлені в створенні єдиної системи держзакупівель, аналогічної українській електронній системі, в якій весь бізнес бачить всі тендери всіх держструктур», ― зазначив Ромен.

Як відомо, в США вже створена робоча група, яка розроблятиме єдину систему моніторингу оголошених тендерів по всіх містах, штатах та федеральних органах США та збиратиме їх на одному сайті. Це дозволить покупцям ― держструктурам ― зміцнити імідж прозорості та отримати більш низькі ціни за рахунок участі в тендерах більшої кількості учасників, а продавцям ― бізнесу ― розширити коло споживачів та обсяги збуту, особливо в сфері малого та середнього підприємництва.

- РЕКЛАМА -
  • Високий потенціал української електронної системи держзакупівель проілюстрував генеральний директор ДП ProZorro Василь Задворний. За його даними, в системі вже проведено близько 1 млн процедур. При цьому загальний обсяг торгів по держзакупівлям в Україні складає 300 млрд грн або трохи більше $10 млрд.

    На думку віце-президента УСПП, координатора Центру підтримки експорту Дениса Краснікова, в Україні необхідне впровадження спеціальних освітніх програм для компаній, що бажають працювати на американському ринку держзакупівель, а УСПП планує запустити такі програми.

    Крім того, Центр підтримки експорту при УСПП вже почав роботу з рядом компаній щодо виходу на ринок публічних закупівель США.

    Джерело


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.