У США створять систему держзакупівель за зразком української ProZorro

1422

Можливості та потенціал української системи ProZorro може бути покладений в основу створення аналогічної системи державних закупівель в США.

Про це повідомив директор Науково-дослідного інституту державного управління і менеджменту (США) Олександр Ромен, передає прес-служба Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП).

За словами Ромена, в США не існує єдиної системи держзакупівель, аналогічної ProZorro. Передає Національний промисловий портал.

«На кожному з трьох рівнів ― муніципальному, штатів та федеральному ― діють різні агентства та механізми держзакупівель. В результаті потенційним постачальникам товарів та послуг державі не просто побачити весь комплекс заявок щодо держзакупівель, адже вони розпорошені по сотнях і навіть тисячах сайтів. Саме тому США зацікавлені в створенні єдиної системи держзакупівель, аналогічної українській електронній системі, в якій весь бізнес бачить всі тендери всіх держструктур», ― зазначив Ромен.

Як відомо, в США вже створена робоча група, яка розроблятиме єдину систему моніторингу оголошених тендерів по всіх містах, штатах та федеральних органах США та збиратиме їх на одному сайті. Це дозволить покупцям ― держструктурам ― зміцнити імідж прозорості та отримати більш низькі ціни за рахунок участі в тендерах більшої кількості учасників, а продавцям ― бізнесу ― розширити коло споживачів та обсяги збуту, особливо в сфері малого та середнього підприємництва.

 • Високий потенціал української електронної системи держзакупівель проілюстрував генеральний директор ДП ProZorro Василь Задворний. За його даними, в системі вже проведено близько 1 млн процедур. При цьому загальний обсяг торгів по держзакупівлям в Україні складає 300 млрд грн або трохи більше $10 млрд.

  На думку віце-президента УСПП, координатора Центру підтримки експорту Дениса Краснікова, в Україні необхідне впровадження спеціальних освітніх програм для компаній, що бажають працювати на американському ринку держзакупівель, а УСПП планує запустити такі програми.

  Крім того, Центр підтримки експорту при УСПП вже почав роботу з рядом компаній щодо виходу на ринок публічних закупівель США.

  Джерело


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.