Частка експорту з України в ЄС зросла в 1,6 рази за три роки

2343

Україна продовжує нарощувати поставки товарів в ЄС. Якщо в 2013 році частка ЄС у загальному експорті країни чи доходила до 25%, а найбільшим ринком для українських постачальників була Росія, то за підсумками 2016 року частка досягла майже 40%.

Про це повідомила директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вероніка Мовчан, передає Національний промисловий портал

Вітчизняні експортери почали активніше шукати вихід на ринок ЄС, партнерів на ньому. Це в цілому сприяло зростанню торгівлі, – прокоментувала Вероніка Мовчан.

Загальна вартість експорту України скоротилася в 2016 році в два рази в порівнянні з докризовим 2013 роком – з 63,36 млрд до 36,31 млрд доларів. Однак за цей час економіка України стиснулася, більшою мірою через політичну та економічну кризу і бойових дій на сході, відзначає видання.

 • Однією з проблем для України є те, що 65% її експорту припадає на продукцію з низьким рівнем доданої вартості. Такі товари схильні до великих ризиків на тлі змін кон’юнктури на світових ринках. Будь-яке уповільнення зростання світової економіки призводить до того, що страждають в першу чергу країни з сировинною економікою – так сталося і з Україною.

  Мовчан вважає, що країні потрібно гармонізувати з ЄС норми в сфері технічного регулювання, фітосанітарних стандартів, що допоможе знизити нетарифні бар’єри і призведе до більш легкому і дешевому виходу на ринок. Крім того, важливо продовжити реформу Митниці, провести комплекс заходів, спрямованих на спрощення торгівлі, здешевлення і переміщення товарів через кордон, а також спростити валютне регулювання.

  У свою чергу виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко відзначає, що державі потрібно проводити структурні реформи, щоб змінити якість інвестиційного клімату і піти від старої архаїчної системи, коли економіка прив’язана до експорту.

  Ненормально, коли в структурі ВВП країни 50% займає експорт. Потрібно цю частку зменшувати, – підкреслює економіст.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.