Банки України активізували кредитування бізнесу та прискорили кредитування населення

2629
 • Банки пожвавлюють кредитування – не лише продовжують зростати обсяги кредитування населення, а й спостерігається активізація кредитування бізнесу. Про це йдеться у п’ятому квартальному «Огляді банківського сектору», опублікованому Національним банком України

  У ІІІ кварталі гривневі корпоративні кредити зросли на 4.8%, або майже на 20 млрд. грн. Якщо раніше зростання кредитів у гривні було здебільшого наслідком реструктуризації старих валютних кредитів, то у ІІІ кварталі банки надавали нові короткі кредити стратегічним підприємствам та компаніям з іноземними інвестиціями (іноземні банки).

  Про це передає tverezo.info з посиланням на дані НБУ.

  Бізнес-кредитування наростили усі групи банків крім Приватбанку, роздрібне – всі групи без винятку. Загалом роздрібні кредити у гривні виросли на 9.5%, або 7.8 млрд. грн. у ІІІ кварталі.

  НБУ прогнозує, що за умови відсутності значних негативних шоків фінустанови пришвидшать кредитування бізнесу та активніше видаватимуть кредити населенню. Приплив гривневих вкладів населення до банків уповільнився, в той час як приплив коштів корпорацій – пришвидшився. Загалом депозити населення й бізнесу виросли на 5.6 та 16.8 млрд. грн. відповідно.

  Кошти бізнесу в банках зростали переважно в формі залишків на валютних рахунках, що їх поповнювали надходження на користь експортерів. Приплив гривневих вкладів домогосподарств уповільнився з 9.0 та 16.1 млрд. грн. у І та ІІ кварталах до 0.7 млрд. грн. у ІІI кварталі року.

   

  Крім того У ІІІ кварталі банківська система відновила прибуткову діяльність. За результатами кварталу чистий прибуток банків становив 3.3 млрд. грн., від початку року – 1.4 млрд. грн.

  НБУ очікує, що банківська система буде прибутковою як за підсумком цього року, так і в наступному році, попри те що в І кварталі 2018 року може з’явитися збиток, пов’язаний із переходом банків на формування резервів відповідно до стандарту IFRS 9.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.