Авіаційний комітет ініціює зниження збору в аеропортах України

1253

Авіаційний та туристичний комітети ТПП України підготують спільне звернення до міністра інфраструктури, з проханням переглянути наказ №433, щоб домогтися встановлення рівних умов для усіх регіональних аеропортів та ставки єдиного аеропортового збору по всій Україні. Зниження аеропортових зборів дозволить залучити нові авіакомпанії, європейські лоукости, а також сприятиме розвитку авіаційних сполучень та збільшенню кількості рейсів.

В Україні аеропортовий збір є регульованим тарифом, в який входить вартість палива, опалення, зарплата персоналу тощо. Вітчизняні аеропорти стикаються із високою конкуренцією з боку інших європейських аеропортів, а чинні аеропортові збори не сприяють активному розвиткові та здешевленню авіаперевезень.

Поки що Міністерство інфраструктури України оприлюднило проект наказу, яким планується змінити аеропортові збори лише в Міжнародному аеропорті «Бориспіль».

 • Майбутні зміни в аеропортових зборах «Борисполя» спрямовані на зменшення збору для міжнародних сполучень з $ 17 до $ 13 за кожного відправленого пасажира. З цього виходить, що у разі затвердження наказу при новій ставці збору в $13, при максимальній знижці у 80% авіакомпанія платитиме лише $2,6. В свою чергу, тепер аеропорту буде необхідно розвивати неавіаційні види доходів, щоб компенсувати зниження прибутку з авіаційних зборів. На останні можна буде отримати знижку до 30%. Раніше таких механізмів стимулювання чартерних перевезень аеропорт не мав. Існує також вірогідність, що  впровадження змін допоможе здешевити вартість авіаквитків для українців, а аеропорту — значною мірою збільшити пасажиропотік, і як наслідок — прибутковість.

  На думку міністерства такі зміни мають піти на користь всім учасникам ринку, але як вони дійсно вплинуть на авіаперевезення — покаже лише час.

  Нагадаємо, аеропортові збори за обслуговування повітряних суден і пасажирів у державному підприємстві «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» останній раз були затвердженні у 2008 році.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.