Експорт з України до Євросоюзу виріс за рік на 3,7%

1621
 • У 2016 році, з початком тимчасового застосування Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, український експорт до Євросоюзу виріс на 3,7%. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на УкрРудПром.

  “ЄС в даний час є найбільшим партнером України по експорту: його частка склала 37,1% загального експорту України в 2016 році (експорт з України в Росію, однак, становить лише 9,9% від загальних обсягів). З огляду на також показники імпорту, загальний рівень торгівлі між Україною і Євросоюзом виріс на 8,1% “, – сказано в повідомленні.

  “У 2016 році, після двох років падіння торгівлі через зовнішньої агресії, глобального зниження цін на сировину і потужної економічної кризи, експорт з України в ЄС знову почав зростати – до 3,7% (в цілому до $ 13,5 млрд). Ці процеси слід розглядати на тлі чинного скорочення експорту з України в інші країни світу (за винятком ЄС) – на 8,9%.

  Експорт в Росію продовжив знижуватися досить різко – на 25,6% – переважно через заходи, які ввела Росія проти України з метою обмеження торгівлі “, – також наголошується в повідомленні.

  Угода про ЗВТ між ЄС і Україною тимчасово застосовується з 1 січня 2016 року, хоча його до цього часу остаточно не ратифікували Нідерланди.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.