За три квартали 2017 року загальні обсяги експорту цукру та кондитерських виробів зросли в 2,1 рази

2794
Фото з вільних джерел

Україна загодовує солодким Шрі-Ланку, Лівію і Кот-д’Івуар. Експерти пояснюють зростання експорту збільшенням експорту цукру.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на UBR.

Україна стає ключовим постачальником для всіх ласунів світу. У січні-вересні 2017 року експортери вітчизняних солодощів заробили на 53% більше, ніж в тому ж періоді минулого року: $316 млн проти $168.

Перш за все, на зростання валютної виручки вплинуло нарощування поставок цукру.

Обсяги експорту цукру зросли в порівнянні з показниками 9 місяців 2016 року в 2,7 рази – з 161 тисяч тонн до 442,6 тисяс тонн, – повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» член-кореспондент НААН Микола Пугачов .

 • За три квартали 2017 року загальні обсяги поставок цукру і кондитерських виробів за кордон зросли в 2,1 рази – до 592,5 тис. тонн.

  Найбільше українських солодощів їдять в країнах СНД, Азії та Африки. Приросту споживання насамперед сприяли Шрі-Ланка, Лівія, Туреччина, Кот-д’Івуар і Азербайджан. Кожна з країн в середньому дала приріст в грошах і обсягах на 5-6%. Дещо менші закупівлі здійснюють Судан, М’янма і Грузія.

  Всі разом перераховані країни, за словами Миколи Пугачова, займають понад 40% у структурі українського експорту солодкої продукції.

  За даними Національної асоціації виробників цукру «Укрцукор», на 1 листопада 2017 року Україні було вироблено 1 млн тонн цукру. За перше півріччя 2017 го поставки цукру за кордон зросли в 6 разів.

  При цьому виробництво солодкого продукту практично не змінилося. Так, на 31 жовтня 2016 року було вироблено 1,06 млн тонн цукру.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.