За перші п’ять місяців поточного року коксохімічні заводи збільшили виробництво на 8%

1065

Українські коксохімічні заводи (КХЗ) в січні-травні 2018 року наростили виробництво металургійного коксу 6% -й вологості на 8% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 4,508 млн тонн.

Як повідомили Інтерфакс-Україна в об’єднанні коксохімічних підприємств “Укркокс” (Дніпро), у травні випущено 896 тис. тонн коксу, передає УкрРудПром.

Як повідомив генеральний директор “Укркокса” Анатолій Старовойт, випуск коксу в травні був приблизно на рівні квітня, коксохімічні підприємства працюють стабільно.

В останні дні червня випуск коксу навіть збільшився, – констатував співрозмовник агентства, додавши, що метпідприємства забезпечуються коксом в достатніх обсягах, також як і КХЗ – коксівним вугіллям, вітчизняними та імпортними.

 • Відповідаючи на питання агентства про начебто появу проблем із забезпеченням КХЗ сірчаною кислотою, гендиректор зазначив, що такої проблеми, по суті, немає, так як сірчана кислота використовується в технологічних процесах для уловлювання аміаку з відведених коксових газів і випуску сульфату амонію – побічної продукції основного виробництва – випуску коксу.

  У порівнянні з основним виробництвом – випуском коксу, виробництво сульфату амонію за допомогою сірчаної кислоти дуже незначний – “на п’ять копійок”, – зазначив експерт (сировиною для виробництва сульфату амонію на коксохімічних заводах служить аміак коксового газу і сірчана кислота – ІФ)

  За його словами, українські коксівне вугілля мають значний вміст сірки, і якщо раніше більшість коксу проводилася з вітчизняної сировини, то існуючий метод очищення коксових газів від сірководню давав можливість коксохімічним заводам отримувати сірчану кислоту, необхідну для виробництва сульфату амонію.

  На даний час велика частина коксових вугілля імпортується, і в них невеликий вміст сірки. При цьому А.Старовойт підтвердив агентству, що вугілля з низьким вмістом сірки є більш якісними в порівнянні з вугіллям з високим вмістом сірки, і високий вміст сірки було однією з основних проблем в ГМК, так як в результаті виходив кокс низької якості. (У 2007 році директор Українського державного науково-дослідного вуглехімічного інституту “УХІН” Євген Ковальов заявляв про необхідність роботи над зниженням сірки в вугіллі для отримання якісного палива – ІФ).

  Зараз заводи, в основному, використовують малосірчисті вугілля, в коксовому газі мало сірководню, а значить і мало сірчистої кислоти. Але ситуація не критичнавиробництво коксу, – резюмував експерт.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.