Європейський Парламент підтримав надання Україні додаткових торговельних преференцій

2014

1 червня Європейський Парламент підтримав надання Україні додаткових торговельних преференцій.

За проект відповідного регламенту віддали свої голоси 475 євродепутатів. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Урядовий портал.

Додаткові преференції передбачають поглиблену лібералізацію для сільськогосподарської та промислової продукції походженням з України у вигляді, як додаткових обсягів безмитних тарифних квот, так і скасування ввізних мит. Фактично це розширення можливостей для вітчизняних експортерів у виході на ринки держав-членів ЄС. Зазначені преференції мають діяти три роки паралельно з функціонуванням режиму ПВЗВТ.

Рішення Європарламенту [про надання додаткових торговельних преференцій] є підтримкою України у її євроінтеграційному виборі. А також інструментом підтримки експортерів, щоб частково компенсувати втрату російського ринку збуту. Це підтвердження довіри ЄС до України та її експортерів, готовність сприяти нашому подальшому торговельно-економічному та політичному зближенню Україна-ЄС на усіх рівнях, – прокоментував таке рішення Європарламенту Степан Кубів.

Надання додаткових преференцій для українських експортерів – це політично та економічно важливе рішення, прийняття якого демонструє готовність Європарламенту розглядати Україну, як надійного партнера, – зазначила Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі — Торговий представник України.

Наступний крок – схвалення регламенту Радою ЄС. Розраховуємо на прискорений розгляд даного питання та його остаточне прийняття перед Самітом Україна – ЄС, що відбудеться в Києві 13 липня 2017 року.

- РЕКЛАМА -
  • Дана законодавча ініціатива – результат спільної роботи представників Уряду України, Верховної Ради, Європейської комісії та Європарламенту.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.