Відео: На Запорізькому залізнорудному комбінаті встановили нову вентиляторну установку виробництва Corum Group

2070
Фото: Corum Group

Шахтобудівельний підрозділ компанії Corum завершив будівництво вентиляційної установки головного провітрювання з двома реверсивними вентиляторами ВО-42,5РЗ на шахті «Експлуатаційна» «Запорізького залізорудного комбінату».

Об’єкт уже отримав сертифікат про готовність до експлуатації, який дозволяє запустити його в роботу. Установка задовольнить потребу шахти в провітрюванні на 35 років. Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприємства.

Фото: Corum Group

Corum Group реалізував проект «під ключ», включаючи всі роботи зі спорудження будівлі та упорядкуванням території, де розташована установка, відповідно до норм і стандартів будівництва таких об’єктів.

Завдяки технологіям, застосованим при розробці нової вентустановки, постачання повітря в виробки шахти буде проводитися обладнанням зі швидкістю обертання ротора до 750 оборотів в хвилину, – коментує генеральний директор компанії Corum Group Яків Сідляренко. – Сучасна аеродинамічна схема сприяє кращому розподілу повітря по шахтної мережі. А це – можливість збільшення протяжності виробок на нижніх горизонтах, що в свою чергу дозволить підвищити видобуток.

 • Серед ключових переваг головною вентиляційної установки (ГВР):
  – збільшена подача і тиск повітря, що дозволяє добувати руду на більшій глибині,
  – автоматизована система управління і контролю,
  – надміцні матеріали конструкції з базальтовим покриттям,
  – підвищений термін експлуатації.

  Від сукупності цих характеристик безпосередньо залежить ефективність і безпека ведення робіт в складних гірничо-геологічних умовах шахти. На «Запорізькому залізорудному комбінаті» вентустановки замінили старі відцентрові вентилятори, які відпрацювали свій ресурс.

  Продуктивність установки складає 150-950 кубометрів на секунду, депресія в межах робочої зони – 2500-9000 Па. Вона оснащена двома потужними одноступінчастими вентиляторами ВО-42,5РЗ. Їх робота регулюється не напрямних апаратом, а зміною частоти обертання приводного електродвигуна і кутів установки лопаток робочого колеса. Вентилятори мають антикорозійне зносостійке базальтове покриття проточної частини, яка підвищує термін їх служби. Ще одна перевага ГВР – висока вібраційна стійкість завдяки компонуванню з монолітними залізобетонними вентиляційними каналами, що робить її роботу менш гучною.

  Ми йдемо в ногу з часом і будуємо наші об’єкти з прицілом на «Індустрію 4.0»: за контроль роботи вентустановки відповідає мікропроцесорна система, інтегрована в загальну систему управління шахти. Вона забезпечує автоматизацію і візуалізацію технологічних процесів з висновком всіх необхідних параметрів на монітор оператора і диспетчера, – коментує директор «Корум Шахтспецбуд» Олексій Житник. – Мікропроцесорна система допомагає попередити аварії, усуває перевантаження двигуна, а також самостійно регулює витрата електроенергії. Як наслідок, використання ГВР підвищить також і енергоефективність шахти «Експлуатаційна».


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.