У Краматорську виготовили найпотужнішу в Україні вітроенергетичну установку (фото+відео)

4146

На Краматорському підприємстві «Фурлендер Віндтехнолоджі» виготовили першу в Україні вітроенергетичну установку потужністю 3,2 МВт.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Східний проект“.

Вітроенергетична установка (ВЕУ) призначена для вітропарку «Причорноморський», який розташований в Миколаївській області. Раніше, підприємство виготовило і поставило для нього кілька вітроенергетичних установок меншої потужності – 2,5 МВт.

Як розповів “Східному проекту” директор підприємства Євген Нікітенко, виробничий потенціал вітчизняних підприємств дозволяє виробляти більше 50% складових вітроенергетичної установки. У виробничому циклі виготовлення вітроенергетичних установок задіяні і інші підприємства Краматорська – ЕМСС, КЗТС, НКМЗ. Так, в Україні локалізовано виробництво вежі і анкерної кошика, виготовлення склопластикової кабіни гондоли і обтічника маточини, механічна обробка відливання маточини, виробництво безлічі дрібних металевих деталей і конструкцій. Крім того, здійснюється безпосередньо збірка гондоли і маточини, будівництво паркової інфраструктури та фундаменту ВЕУ, а також монтаж і запуск установок.

Наше виробництво дозволяє країні отримувати все більшу енергонезалежність, – зазначив Нікітенко. – Крім того, відбувається локалізація виробництва, а це дає нові робочі місця. У планах налагодити виробництво вітроенергетичних установок ще більше потужності – до 4.5 МВт

 • Вітропарк «Причорноморський» наймолодший – запущений в жовтні минулого року. Він розрахований на вироблення 30 МВт електроенергії, але можливо і розширення до 90 МВт. На даний момент загальна потужність вітроенергетичних установок парку становить 5 МВт.

  Почесним гостем на урочистому заході став віце-президент Всесвітньої вітроенергетичної асоціації, голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков. За його словами, краматорське підприємство вийшло на європейський рівень.

  Саме вітроенергетичні установки потужність 3,2 МВт виготовляються в країнах Європи, – зазначив Конеченков. – Фурлендер Віндтехнолоджі зробив першу в Україні таку установку і це відмінний показник для підприємства. Ветроенергетіка в Європі займає друге місце за обсягами виробництва, а за собівартістю нижче, ніж при використанні невідновлюваних природних ресурсів.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.