У Краматорську виготовили найпотужнішу в Україні вітроенергетичну установку (фото+відео)

3942

На Краматорському підприємстві «Фурлендер Віндтехнолоджі» виготовили першу в Україні вітроенергетичну установку потужністю 3,2 МВт.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Східний проект“.

Вітроенергетична установка (ВЕУ) призначена для вітропарку «Причорноморський», який розташований в Миколаївській області. Раніше, підприємство виготовило і поставило для нього кілька вітроенергетичних установок меншої потужності – 2,5 МВт.

Як розповів “Східному проекту” директор підприємства Євген Нікітенко, виробничий потенціал вітчизняних підприємств дозволяє виробляти більше 50% складових вітроенергетичної установки. У виробничому циклі виготовлення вітроенергетичних установок задіяні і інші підприємства Краматорська – ЕМСС, КЗТС, НКМЗ. Так, в Україні локалізовано виробництво вежі і анкерної кошика, виготовлення склопластикової кабіни гондоли і обтічника маточини, механічна обробка відливання маточини, виробництво безлічі дрібних металевих деталей і конструкцій. Крім того, здійснюється безпосередньо збірка гондоли і маточини, будівництво паркової інфраструктури та фундаменту ВЕУ, а також монтаж і запуск установок.

- РЕКЛАМА -
 • This slideshow requires JavaScript.

  Наше виробництво дозволяє країні отримувати все більшу енергонезалежність, – зазначив Нікітенко. – Крім того, відбувається локалізація виробництва, а це дає нові робочі місця. У планах налагодити виробництво вітроенергетичних установок ще більше потужності – до 4.5 МВт

  Вітропарк «Причорноморський» наймолодший – запущений в жовтні минулого року. Він розрахований на вироблення 30 МВт електроенергії, але можливо і розширення до 90 МВт. На даний момент загальна потужність вітроенергетичних установок парку становить 5 МВт.

  Почесним гостем на урочистому заході став віце-президент Всесвітньої вітроенергетичної асоціації, голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков. За його словами, краматорське підприємство вийшло на європейський рівень.

  Саме вітроенергетичні установки потужність 3,2 МВт виготовляються в країнах Європи, – зазначив Конеченков. – Фурлендер Віндтехнолоджі зробив першу в Україні таку установку і це відмінний показник для підприємства. Ветроенергетіка в Європі займає друге місце за обсягами виробництва, а за собівартістю нижче, ніж при використанні невідновлюваних природних ресурсів.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here