У Дніпрі побудують індустріальний парк

2525

Від нового проекту очікують пожвавлення внутрішнього виробництва і створення нових робочих місць.

У Дніпрі визначили місце, де буде розташовуватися індустріальний парк – на Слобожанському проспекті. Як пояснили куратори проекту, дана територія знаходиться в 5 км від центру міста і має всі необхідні комунікації. При цьому нові об’єкти планують будувати на базі старих підприємств, повідомила прес-служба Дніпровського міської ради. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Газета “ЛИЦА”.

Пройдено перший етап проектування – передпроектні пропозиції. Планувальними рішеннями пропонується облаштувати бульвар, який виконає роль озелененою зони обмеженого використання і відокремить територію індустріального парку від майбутнього суспільного простору. Функціональне зонування парку передбачає розмежування громадських будівель і споруд – експоцентру, офісних будівель, бізнес-центру як ядра індустріального парку, фітнес-центру, закладів громадського харчування, а також зони виробничих підприємств, – розповіла менеджер проекту «Індустріальний парк» Олена Іваницька.

Парк відкриє додаткові можливості для залучення в Дніпро інвесторів, тому що, згідно з проектом, вони зможуть отримувати вже готові майданчики для забудови.

Обрана територія має перспективну інфраструктурну локацію. З боку промислового гіганта ПАТ «ІНТЕРПАЙП НТЗ» є всі види інженерних мереж, трансформаторні підстанції, газопроводи, автомобільні та залізничні шляхопроводи. З боку Слобожанського проспекту маємо пішохідну доступність до мережі громадського транспорту, обслуговування, житлові квартали Індустріального і Амур-Нижньодніпровський районів. Створення індустріального парку на Слобожанському проспекті посилить інвестиційну привабливість Лівобережжя Дніпра, пожвавить розвиток внутрішнього виробництва, створить нові робочі місця для наших городян, – спрогнозував головний архітектор Дніпра Дмитро Волик.

Зараз співробітники КП «Агентство розвитку Дніпра» вже ведуть переговори з потенційними інвесторами, відзначаючи, що в Європі практика індустріальних парків досить поширена.

Створення індустріальних парків – один з механізмів, який може дати поштовх економіці. З 2005 року Словаччина стала чи не основним автоскладальним цехом Європи, що викликало бум прямих іноземних інвестицій, а зараз, в умовах роботизації, ця країна стала дуже потужним акцептором інновацій.

Польща за допомогою механізмів підтримки забезпечила зростання різних секторів, і до сих пір індустріальні парки та інші спеціальні режими працюють для позитивної зміни структури економіки.

А Туреччина протягом багатьох років демонструвала один з найвищих темпів зростання економіки в світі, ВВП цієї країни і експорт збільшилися втричі протягом 10 років. Одним з важливих чинників було те, що з 2002-го до 2010 року в цій країні було створено 148 індустріальних парків. А в 2013 році Туреччина віддала останні борги МВФ. Це і є прикладом справжньої економічної політики держави, – нагадав директор КП« Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко.


Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.