Три хімічних заводи з виготовлення міндобрив відновили роботу

2589

Хімічні підприємства групи Ostchem, які випускають близько 80% мінеральних добрив на українському ринку, відновили свою роботу.

16 червня відновив роботу ПАТ «Азот» (Черкаси), 5 липня – ПАТ «Рівнеазот», а 7 липня – ПАТ «Сєверодонецьке об’єднання «Азот». Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Аграрний фонд». Передає АгроПоліт.

Раніше, як повідомляли в Ostchem, роботу на підприємствах було зупинено через брак обігових коштів та конкуренцію з боку російських виробників. В цілому хімічна галузь України була деактивована на чотири місяці.

 • Кошти для формування закупівельних партій добрив і запуску заводів загалом склали близько 1 млрд грн, з яких 750 млн грн були вивільнені з резервів ПАТ «Аграрний фонд».

  Ці кошти були тимчасово вільні в рамках залученої нами кредитної лінії від Укргазбанку. Спочатку гроші планувалося спрямувати на розширення нашої форвардної програми, але ми виходили з того, що стабілізація ситуації на ринку міндобрив і запобігання паніки у аграріїв — загальнодержавні пріоритети. Тому було прийнято рішення про надання цього траншу», — пояснив голова правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко.

  Керівник підприємства також додав, що загальний штат трьох підприємств Ostсhem – 11,5 тис. осіб, а з урахуванням суміжних галузей – 40 тис. осіб:

  Одночасне звільнення такої кількості працівників могло б мати певні соціальні наслідки».

  З огляду на те, що хімзаводи обтяжені багатомільйонними боргами, контрактантом із боку Ostсhem виступила новостворена компанія «Статус трейд». На даний момент компанія проходить перевірку з боку Державної служби фінансового моніторингу України.

  На сьогодні з заводами Ostсhem укладено договори на поставку вже близько 200 тис. тонн добрив, які можуть бути спрямовані сільгоспвиробникам. Таким чином, чотиримісячний колапс на ринку мінеральних добрив близький до завершення.

  Нагадаємо, що три хімічних заводи, які входять до групи Ostchem, зупинили роботу в березні через припинення постачання газом з боку НАК «Нафтогаз України». Компанія посилалася на відсутність коштів для передплати за паливо. Заручниками ситуації стали сільгосптоваровиробники, які, за даними профільних аграрних асоціацій, внесли передплату за добрива в розмірі близько 2 млрд грн.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.