Три хімічних заводи з виготовлення міндобрив відновили роботу

Хімічні підприємства групи Ostchem, які випускають близько 80% мінеральних добрив на українському ринку, відновили свою роботу.

16 червня відновив роботу ПАТ «Азот» (Черкаси), 5 липня – ПАТ «Рівнеазот», а 7 липня – ПАТ «Сєверодонецьке об’єднання «Азот». Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Аграрний фонд». Передає АгроПоліт.

Раніше, як повідомляли в Ostchem, роботу на підприємствах було зупинено через брак обігових коштів та конкуренцію з боку російських виробників. В цілому хімічна галузь України була деактивована на чотири місяці.

Кошти для формування закупівельних партій добрив і запуску заводів загалом склали близько 1 млрд грн, з яких 750 млн грн були вивільнені з резервів ПАТ «Аграрний фонд».

Ці кошти були тимчасово вільні в рамках залученої нами кредитної лінії від Укргазбанку. Спочатку гроші планувалося спрямувати на розширення нашої форвардної програми, але ми виходили з того, що стабілізація ситуації на ринку міндобрив і запобігання паніки у аграріїв — загальнодержавні пріоритети. Тому було прийнято рішення про надання цього траншу», — пояснив голова правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко.

Керівник підприємства також додав, що загальний штат трьох підприємств Ostсhem – 11,5 тис. осіб, а з урахуванням суміжних галузей – 40 тис. осіб:

Одночасне звільнення такої кількості працівників могло б мати певні соціальні наслідки».

З огляду на те, що хімзаводи обтяжені багатомільйонними боргами, контрактантом із боку Ostсhem виступила новостворена компанія «Статус трейд». На даний момент компанія проходить перевірку з боку Державної служби фінансового моніторингу України.

Читайте також:  "Енергоатом"за перший квартал 2017 року збільшив чистий прибуток на 6,3%

На сьогодні з заводами Ostсhem укладено договори на поставку вже близько 200 тис. тонн добрив, які можуть бути спрямовані сільгоспвиробникам. Таким чином, чотиримісячний колапс на ринку мінеральних добрив близький до завершення.

Читайте також:  В Україні розробили концепт електричного суперкара (фото)

Нагадаємо, що три хімічних заводи, які входять до групи Ostchem, зупинили роботу в березні через припинення постачання газом з боку НАК «Нафтогаз України». Компанія посилалася на відсутність коштів для передплати за паливо. Заручниками ситуації стали сільгосптоваровиробники, які, за даними профільних аграрних асоціацій, внесли передплату за добрива в розмірі близько 2 млрд грн.

You may also like...

%d блогерам подобається це: