ТОП-10 найприбутковіших держпідприємств України

2263

Підприємства енергетичної і транспортної сфер стали найприбутковішими серед тих, які належать державі.

За підсумками першого півріччя 2016 року. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на FINANCE.UA.

Топ-10 найприбутковіших держпідприємств очолила НАКНафтогаз України (21,8 млрд грн.). Друге і третє місця, відповідно, посіли Конструкторське бюро Південне ім. Янгеля (3,99 млрд грн.) І Адміністрація морських портів України (1,997 млрд грн.). Такі дані сьогодні оприлюднив Центр економічних стратегій (ЦЕС).

Понад мільярд принесли в державну скарбницю Укрзалізниця (1,48 млрд грн.), Укргідроенерго (1,18 млрд грн.), НАЕК Енергоатом (1,1 млрд грн.) І НЕК Укренерго (1,05 млрд грн.). Місця з восьмого по десяте посіли Центренерго (686 млн грн.), Міжнародний аеропорт Бориспіль (535 млн грн.) І порт Південний (494 млн грн.).

 • Слабкою ланкою в українській економіці за підсумками минулого року беззастережно стала вугільна галузь. Сім з Топ-10 найбільш збиткових – представники саме цієї сфери. Хоча найбільші втрати державної скарбниці в 2016 році завдав Укркосмос – 2,7 млрд грн. У список аутсайдерів увійшли також Одеський припортовий завод (-244 млн грн.) І Південний машинобудівний завод ім. Макарова (-239 млн грн.).

  Щоб виправити існуюче невтішне становище, дослідники з ЦЕС порадили державі стати активним і поінформованим власником, а також провести реформу корпоративного управління. Уряду необхідно сформувати чітку і послідовну політику власності. Якщо ж держава не зможе це зробити, тоді потрібно приватизувати збиткові підприємства.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.