Підприємства Житомирської області суттєво збільшили експорт своєї продукції в ЄС

2034

У 2016 році підприємства Житомирської області збільшили експорт в країни Європейського Союзу товарів з деревини, продуктів рослинного походження, електротехнічного обладнання, текстильних матеріалів, а також виробів з каменю, гіпсу та цементу.

Про це «Журналу Житомира» повідомляє департамент економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва ОДА, передає Національний промисловий портал.

Сьогодні понад 50% експортних операцій відбувається з країнами ЄС – Польщею, Італією, Німеччиною, Румунією. За січень-листопад 2016 року експорт товарів в ЄС склав 237,7 млн дол., Тоді як за аналогічний період 2015 року він становив 181,4 млн дол. Проблемою для наших підприємств залишаються технічні регламенти ЄС і їх сертифікація. Однак, виробники Житомирщини продовжують активно і успішно проходити цей процес », – інформує заступник директора департаменту Віктор Градівскій.

За його словами, в січні 2016 ПАТ «Житомирський маслозавод» (ТМ Рудь) увійшло до переліку затверджених експортерів до Європейського Союзу в числі ще 10-ти українських підприємств з виробництва та переробки молока.

 • У минулому році найбільше експортувалися деревина і вироби з неї – 21,4%, продукти рослинного походження – 17,6%, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання – 11,8%, текстильні матеріали та текстильні вироби – 10,2%, мінеральні продукти – 9,3%, вироби з каменю, гіпсу, цементу – 7,1%, недорогоцінні метали та вироби з них – 6,5 %.

  Серед країн-партнерів найбільше експортувалися товари в Німеччину – 12,3%, Польщі – 11,2%, Румунії – 8,3%, Італію – 6,0%. Найбільші імпортні поставки товарів надходили з Польщі – 13,4%, Німеччини – 12,7%, Італії – 8,9% та Угорщини – 5,1%.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.