Омелян анонсує захід у порти Великої Одеси найбільших світових логістичних операторів

1818

В ході свого візиту до Одеси міністр інфраструктури Володимир Омелян розповів про плани заходу в порти Чорноморськ і Південний великих світових операторів портової індустрії, а також розкритикував роботу одеського порту.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Южный курьер“.

Головним завданням, на думку Омеляна, є захід у Чорноморський порт морського оператора №1 в світі Hutchison Ports. Ця компанія принесе вантажообіг Чорноморському порту, який є найважливішим транзитним портом України. Також найважливішою проблемою є поглиблення дна й ремонти причалів. Вперше за багато років на це нарешті будуть виділятися кошти, в тому числі і в Чорноморський порт. За останні роки днопоглиблення вироблялося лише в Маріупольському і Південному порту, в той час як інші порти втрачали свої глибини.

 • Надходження коштів в порти безпосередньо залежить від розміру судна: чим більше його розмір, тим більше коштів надходить в АМПУ. Чим глибше дно в порту, краще стан гідротехнічних споруд і сприятливішими бізнес-клімат в Україні, тим більші суду будуть відвідувати наші порти.

  Ми нарешті завершимо довгобуди, ті, про які багато говорилося. Для нас справа честі закінчити трасу Одеса-Рені в цьому році, щоб вона була проїжджої, якісною. Крім цього, ми маємо ряд масштабних заходів по підвищенню інвестиційної привабливості регіону. Як ви знаєте , два найбільших світових інвестора – DP World, Hutchison Ports заходять саме в порти Одеської області. це порт “Південний” і порт “Чорноморськ”. Я сподіваюся, що всі процедури будуть завершені в цьому році. і це ключовий інструмент для того, щоб у нас була прозора політика в морсько й галузі, ріс вантажопотік і, що найголовніше, – створювалися додаткові робочі місця, формувалася прозора оплата праці, стабільні надходження до державного бюджету та розвиток регіону, – підкреслив Володимир Омелян.

  Омелян вважає ситуацію з одеським портофлоту ідеальним прикладом безгосподарності. У минулому році була зірвана інвестиційну угоду між Одеським портом і світовим оператором морських портів №3 DP World. Компанія була готова розглядати багатомільйонні інвестиції в наші порти. DP World була готова купити портофлот Одеського порту, виплатити Україні необхідну суму і гарантовано забезпечити країні надходження грошових коштів на 10 років вперед, оптимізувати роботу цього портофлоту. Однак в пресі було безліч спекуляцій “Ми втрачаємо останнім спадщина України”, “Державність під загрозою”. В цьому році ця операція була заблокована, а в порт зайшла приватна компанія, яка стала поступово захоплювати цей портофлот.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.