На АСРЗ успішно відновлений унікальний вантажнозахватний пристрій

1820

З пропозицією відновити грейфер німецької фірми «PEINER SMAG» на Азовський судноремонтний завод звернулися постійні замовники. Уже понад 30 років цей 2-щелепний ковшовий 4-канатний грейфер геометричним об’ємом 21 м3 для перевантаження сипучих вантажів, зокрема зерна, використовувався партнерами на 25-тонних портальних кранах і забезпечував захоплення насипного вантажу вагою 14700 кілограмів за один підйом, що значно збільшувало швидкість перевалки.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр підприємства.

Виготовлення нового такого грейфера обійшлося б одеситам більш ніж в мільйон гривень, а істотно заощадити витрати можна було тільки за допомогою успішного ремонту, який до того ж міг реально продовжити пристрою термін експлуатації на роки.

 • Замовник нарікав, що через неповне змикання величезних щелеп грейфера, допускалося істотне просипання вантажу.

  Аналіз проблем було здійснено фахівцями АСРЗ безпосередньо в Одесі.

  Як розповів начальник техвідділу АСРЗ Віталій Лукашин, в ході обстеження на місці, судноремонтникам вдалося виявити ті самі механічні пошкодження, які і привели до зміни геометрії ножів целюстей грейфера, до того ж – множинні втомні тріщини.

  Після укладення договору, в розібраному вигляді габаритний вантаж був привезений на авто платформі в Маріуполь: окремо були закріплені ліва і права щелепи, нижня і верхня траверси з тягами.

  У момент розробки стратегії ремонту, пропонувалося кілька варіантів заміни або відновлювального ремонту. Зокрема, просто відновити ножі або замінити їх на зносостійкі зі сталі Хардокс 500.

  Це листова сталь, яка використовується в конструкціях, що вимагають підвищеної зносостійкості. Зупинилися на другому варіанті – використанні стали Хардокс.

  Так як за умовами контракту, АСРЗ взявся забезпечити доставку і придбання матеріалів, знадобився і спеціальний різальний інструмент, який також був придбаний. Все необхідне для затвердженої стратегії знайшли в Україні.

  Так, в грудні було проведено ремонт, загальне складання і випробування працездатності грейфера. Після всіх необхідних процедур «німець» був зданий ВТК підприємства та доведений до товарного вигляду – зачищено та пофарбовано.

  У січні вантаж вирушив до Одеси «довантажувати суда на рейді до повної місткості», і, як повідомили партнери, відновлений ківш вже перевірений в роботі, отримав позитивні оцінки фахівців.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.