Міжнародна фінансова корпорація (IFC) прийняла рішення про виділення $90 млн кредиту компанії «НІБУЛОН»

1756

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) прийняла рішення про виділення кредиту компанії «НІБУЛОН» .Реалізація програми, на яку заплановано фінансування, дозволить компанії збільшити обсяг торгівлі приблизно на 40% за 5 років. Про це повідомляється на сайті агрохолдингу. Обсяг фінансування складе до $90 млн., Включаючи кредити А і Б, пишуть Економічні вісті.

На думку видання, рішення IFC про відкриття кредитної лінії для «Нібулона» є певною мірою ризикованим. Справа в тому, що найбільший агрохолдинг зазнає серйозних труднощів з повернення раніше взятих позик. В даний час загальний розмір кредитів перевищує $474 млн. У нинішньому році «Нібулон» повинен повернути $316,5 млн. Але оскільки операційний прибуток за минулий рік становить всього лише $54,2 млн. Повернути борги без залучення нових позик практично неможливо. Тому кредит IFC буде спрямований на погашення попередніх позик.

Примітно, що компанія «Нібулон» залучає величезні кредити не перший рік. Але інвестиції не дають належного позитивного ефекту. Наприклад, в 2014 року виручка агрохолдингу становила $1,16 млрд., Але звітний період «Нібулон» закінчив зі збитків в розмірі $ 243,7 млн. У свою чергу в 2015 році виручка скоротилася до $ 540 млн., При цьому збитки склали $ 2 млн . на думку журналістів, цілком логічно, що при таких фінансових показниках компанія «Нібулон» не в змозі самостійно відповідати за зобов’язаннями, і  змушена вдаватися до зовнішніх запозичень .

 • Видання зазначає, що причиною збитковості найбільшого зернового експорту є реалізація економічно сумнівних великих проектів, які вимагає значного фінансування. При цьому менеджмент «Нібулона» не має наміру переглядати пріоритети своєї діяльності і капіталовкладень. Зокрема, в агрохолдингу озвучили плани відкрити з 2018 року новий логістичний маршрут поставок сільгосппродукції в Іран. У «НІБУЛОНі» хочуть доставляти українське зерно в іранські порти через Волго-Донський канал і Каспійське море. За думку багатьох експертів, з кожним роком «Нібулон» все більше нагадує величезну мильну бульбашку, який продовжує функціонувати завдяки зовнішніми кредитами.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.