Банки України завершили I кв. 2017р з 5,09 млрд грн чистого прибутку

1571

Платоспроможні банки в Україні за підсумками першого кварталу 2017 року одержали 5,09 млрд грн чистого прибутку проти 8,01 млрд грн чистого збитку за аналогічний період 2016 року, повідомляється на веб-сайті Національного банку України (НБУ). Передає Інтерфакс-Україна.

При цьому Нацбанк відзначає, що банківська система спрацювала прибутково в кожному з місяців звітного періоду: в січні чистий прибуток склав 0,36 млрд грн, в лютому 3,49 млрд грн, в березні 1,24 млрд грн. Більш того, прибутковими були всі групи банків. У тому числі банки іноземним капіталом отримали 1,88 млрд грн, з приватним капіталом – 0,2 млрд грн, з державним капіталом – 3,01 млрд грн.

З числа всіх 92 платоспроможних банків станом на 1 квітня 2017 року 72 в першому кварталі отримали 6,87 млрд грн чистого прибутку, 20 банків – 1,78 млрд грн чистого збитку.

 • Як зазначає центробанк, поліпшенню фінансових показників сектора сприяло істотне зменшення відрахувань до резервів – 6,33 млрд грн в першому кварталі 2017 року проти 11,34 млрд грн за аналогічний період минулого року. Крім того, за перші три місяці цього року в порівнянні з січнем-березнем 2016 го банківська система продемонструвала зростання чистого процентного доходу на 13,3% – до 11,57 млрд грн, чистого комісійного доходу – на 16,8%, до 6 , 62 млрд грн.

  У той же час, додає НБУ, фінрезультат за січень-березень до кінця поточного року може бути знівельовано зростанням відрахувань до резервів за активними операціями.

  Банківська система України працює прибутково три місяці поспіль вперше з докризового 2013 року. На сьогодні можна констатувати, що значні потрясіння попередніх трьох років залишилися позаду, банківська система оздоровлюється. Вихід на прибуткову діяльність сприятиме відновленню активного кредитування реального сектора економіки, – цитується в повідомленні заступник голови НБУ Катерина Рожкова.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.