Який трамвай в Україні найкращий? (інфографіка)

8484

За останій рік в Україні почались закупки самих різних трамваїв для різних міст нашої країни, національний промисловий портал вирішив порівняти основні новинки, та висловити свою думку на рахунок цих Трамваїв.

Для порівняння ми вибрали наступні три моделі: Електрон – T5B64, Польский Pesa Fokstrot – 71-414, та Татра-Юг – К-1М.

Електрон – T5B64

Pesa Fokstrot – 71-414

 • Татра-Юг – К-1М

  Довжина .м

  30,2

  26,2

  15,6

  Ширина .м

  2,5

  2,5

  2,4

  Висота (з рельс до даху) .м

  3,2

  3,5

  3,1

  Максимальна швидкість .км/г

  75

  75

  75

  Місткість (0сіб)

  287

  255

  161

  Співвідношення низької підлоги

  100% 100%

  36%

   

  Кількість секцій

  5

  5

  1

  Вартість грн

  26 000 000

  29 000 000

  13 000 000

  А тепер трохи історії про ці Трамваї.

  Електрон – T5B64 – З початку трамвай виготовлявся для Санкт-Петербургу, але місто через політичну ситуацію відмовився від закупки цих трамваїв. У підсумку, ці трамваї виявилися нікому не потрібні, але в цей момент Київська влада провела тендер на закупівлю сучасних трамваїв. І ці трамваї були врятовані, і перший трамвай відправили до Києва.
  На даний момент за контрактом прийшло 3 з 7 трамваїв.

   

   

  Pesa Fokstrot – 71-414 – Тут схожа ситуація. Ці трамваї збиралися для Москви, але через обвал рубля, Москва тимчасово від них відмовилася, і знову таки місто Київ рятує ці трамваї за тендером, польскі Pesa Fokstrot  відправили до Києва в розмірі 10 штук. На даний момент контракт виконаний на 100%.

   

   

   

  Татра-Юг – К-1М – Це найперше підприємство в Україні, яке почало збирати трамваї з нуля, хоча і за застарілою технологією. Перші три К1М були відправлені до Києва в 2012 році, і ще п’ять К1М в 2015. Немає сучасного дизайну та інших гаджетів, але низька ціна.

   

   

   

  Для довідки: На балансі Київпастрансу є 3 Електрону, 10 Пес і 8 К1М.

  З трьох виробників, Pesa і Татра-Юг найвідповідальніші в плані поставок. Електрон відстає в плані постачання, хоча це можна списати на термінове виробництво львівських трамваїв, і їх “технологічною начінкою”.
  Але якщо подивитися на технічні характеристики, то видно, що з усіх трьох виробників, Татра-Юг відстає в плані досконалості і сучасності, що і можно помітити по їх ціні, в двічи нижча ніж у конкурентів.

  На вашу думку ми залишаємо огляд салонів цих трьох трамваїв.

  Електрон – T5B64

  Pesa Fokstrot – 71-414

  Татра-Юг – К-1М

  Автор: Михайло Турчинов (Національний промисловий портал)

   


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  5 КОМЕНТАРІ

  1. Поляків точно не треба закуповувати, при наявності у нас виробників та потужностей.

  2. який татра юг дешевший? по місткості 1 електрон = 2 татра юг, по ціні вони однакові!!! але електрон повністю низькопідлоговий, сучасний вагон. як і песа. татра юг – модель 1980х років з новою пластиковою мордою.
   купувати застарілі татра юг за такі великі гроші це корупційна схема і марнотратство.
   є гроші – варто купувати песи, електрони та сучасні аналоги (рига закуповувала шкоду, таллін – каф, у росії крім песи купили ще альстом, завод штадлер почав випускати свої сучасні вагони у білорусі)
   немає грошей на сучасні вагони – варто брати вживані з європи – вони якісніші та сучасніші і в кілька разів дешевші за нові вагони від татра юг

  3. взагалі є маршрути з низькою населеністю, де електрони будуть завжди їздити порожніми, на такі маршрути й купляють Татру

  4. Поддерживаю, чего кормить чужие рты…ещё этих пшеков, они войнами на нас шли и по сути не чем не лучше россиян, терпеть не могу их язык и их морды, у нас прекрасный трамвай “Електрон” более вместительный и на мой взгляд современеее выглядит этих, польских пеЗЗд.

  5. На жаль Татру-Юг Київ купляв через те, що Електрон зірвав строки поставки, а кошти, що мали надатися за Електрони частково по державній програмі з оновлення транспорту, могли просто згоріти. Тому швидко вязли, що було. А у Татра-Юг практично завжди є запаси повністю готових К1 і К1М

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.