В Мінінфраструктури обговорювали умови закупівлі французьких електровозів

10777
Електровоз Alstom Prima M4. Фото: railcolornews.com
 • У п’ятницю, 30 листопада, в МІУ відбулася зустріч заступника міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка і директора зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ “Укрзалізниця” Антона Саболевского з експертом Міністерства економіки та фінансів Франції Аленом Бюло. Обговорювалося питання оновлення парку електровозів УЗ, перспективи співпраці “Укрзалізниці” з компанією Alstom і джерела фінансування можливих закупівель нових локомотивів.

  Повідомляє Національний промисловий портал з посиланням на ЦТС.

  Юрій Лавренюк нагадав про меморандум, що був підписаний у вересні в Берліні між УЗ і Alstom, в якому були підтверджені й зафіксовані потреби “Укрзалізниці” в оновленні парку електровозів і їх технічному обслуговуванні. Чиновник повідомив, що в документі “було зазначено про допомогу компанії Alstom в залученні фінансування у вигляді кредиту французького казначейства або банківських установ”.

  “У цьому році ми підписали безпрецедентний контракт між” Укрзалізницею “і компанією General Electric із закупівлі дизельних локомотивів. Але паралельно з цим ми хочемо оновлювати парк електровозів. Ми зацікавлені у співпраці з компанією Alstom, але для нас вкрай важливо, щоб виробничі потужності були розташовані в Україні. Це дозволить ефективно обслуговувати локомотиви “, – додав Юрій Лавренюк.

  Відзначимо, що раніше в Alstom неодноразово підкреслювали, що ступінь локалізації виробництва в Україні буде залежати від того, яким коштом буде забезпечено фінансування проекту.

  “Звичайно, якщо фінансування дозволить, ми розглянемо можливість складання локомотивів в Україні. Не можна відкидати таку ймовірність. Також багато буде залежати від того, з якої країни буде здійснюватися фінансування. Наприклад, якщо джерелом фінансування буде Франція або Німеччина, певна частина продукту повинна бути проведена саме в цих країнах”, – розповідав ЦТС керуючий директор Alstom в Західній і Центральній Азії Бернард Пелль.

  “Обсяг локалізації сильно залежить від умов фінансування. Коли одна держава просить в іншої про фінансування, то це інша держава, наприклад, Франція, просить, щоб значна частка виробництва здійснювалася у Франції. Але ми вивчаємо можливості й шукаємо потенційних партнерів в Україні, для того, щоб робити частину робіт у вашій країні”, – пізніше заявив перший віце-президент Alstom в Європі Джан-Лука Ербаччі.

  Нагадаємо, що в підписаному меморандумі між УЗ і французькою компанією загальна потреба “Укрзалізниці” в електровозах на найближчі 10 років оцінювалася в 495 одиниць, що охоплює вантажні локомотиви різної напруги (25 кВ, 3 кВ і двосистемні) і пасажирські двосистемні локомотиви, а також супутні послуги та обслуговування протягом до 25 років.

  Пізніше стало відомо, що компанія запропонує українським залізничникам вантажні локомотиви Prima T8, а також пасажирські Prima M4 BoBo.

  Разом з тим, Україна поки не визначилася з тим, кому зі світових виробників електровозів буде відданий пріоритет.

  Як зазначив на зустрічі в МІУ Юрій Лавренюк, “Україна розглядає пропозиції провідних компаній світу щодо виробництва електровозів в Україні для потреб” Укрзалізниці”.

  27 листопада в ЄБА зі схожим тезою виступив керівник АТ УЗ Євген Кравцов. Він поінформував, що компанія буде проводити відкритий відбір серед тих пропозицій, які є на ринку з боку провідних виробників. А ключовим питанням є локалізація виробництва. При цьому потреби УЗ в електровозах на найближчі 10 років топ-менеджер оцінив в 400-700 одиниць.

  Наприкінці вересня заступник міністра інфраструктури України Віктор Довгань анонсував, що до кінця року українська сторона повинна визначитися з постачальником електровозів за допомогою відкритого конкурсу.

  “Буде конкурс між двома компаніями й переможе найсильніший” – заявив Довгань.

  Працівник транспорту. Редактор Національного промислового порталу.