Перший «Тарпан» встав на капітальний ремонт на КВБЗ

5216

На Крюківському вагонобудівному заводі почався перший капітальний ремонт вітчизняного міжрегіонального швидкісного двосистемних електропоїзди ЄКР 1-001 «Тарпан».

Більше мільйона кілометрів об’їздив він по залізницях, перевізши сотні тисяч пасажирів. З Києва до Львова, Одеси, Дніпропетровська, Кривий Ріг, Запоріжжя і назад (був навіть вояж до польського Пшемисль) – “Тарпан” не один раз успішно оббігла всю країну, довівши, що в Україні теж можуть робити конкурентоспроможний високотехнологічний продукт, швидкісний і комфортний електропоїзд, який не поступається міжнародним аналогам.
Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприєсмства.
От.же, на одометрі першого «Тарпана» – 1,080 тис. км. Тому, згідно технічних умов УЗ, він повинен пройти капітальний ремонт, не дивлячись на те, що виглядає і «відчуває» наш поїзд себе цілком пристойно. Але – безпека пасажирів в пріоритеті, тому правило: кожен мільйон кілометрів пробігу – черговий капітальний ремонт, виконується неухильно.
Для КВБЗ це теж новий досвід, такий ремонт електропоїздів ми ще не проводили. У минулому році на нашому підприємстві успішно пройшли планові регламентні роботи в рамках великого поточного ремонту (ТР-3) вітчизняних електропоїздів ЕКр1-001 і ЕКр1-002. Всі інші види ремонту: технічне обслуговування ТО-1, ТО-3 і поточний ремонт ТР-1 і ТР-2 проводили фахівці відділу технічного сервісу нашого підприємства на території УЗШК.
ЄКР 1-001 прибув на Крюківський вагонобудівний прямо з маршруту. На заводському полігоні фахівці ПАТ «КВБЗ» спільно з представником Української залізничної швидкісної компанії (Ужское) провели ретельний огляд стану поїзда і склали відомість, в якій вказали всі вузли і деталі, що підлягають заміні.
Члени приймальної комісії одностайно відзначили, що навіть після такої тривалої експлуатації стан поїзда, в тому числі технічне, залишилося цілком задовільним. Всі його системи функціонують нормально, та й крісла в салонах, тамбури, туалети в порядку, без сильних пошкоджень. Видно, що УЗШК стежить за станом і дбайливо експлуатує швидкісний рухомий склад, а вандалам, ймовірно, квитки в швидкісному поїзді не по кишені.
Однак планової ревізії в ході КР-1 підлягає все обладнання. Основний обсяг робіт – ремонт і відновлення ходових частин. Проведуть перевірку, необхідний ремонт і обслуговування системи кондиціонування; діагностику технічного стану та ремонт електрообладнання поїзда, органів управління, інтер’єрів салонів, туалетів, контрольно-вимірювальних приладів, тягового електрообладнання. Що стосується кузовів вагонів, то за планом буде відновлено близько половини їх лакофарбового покриття.
Більший обсяг ремонтних робіт виконають працівники корпусу пасажирського вагонобудування і полускатно-тележечного цеху, але задіяні в них будуть практично всі підрозділи КВБЗ. Співвиконавцями ремонту виступають і наші давні партнери НВП «Хартрон-Експрес», ПАТ Завод «Екватор», ПАТ «Укрелектроапарат» та інші виробники.
Головний конструктор моторвагонного пасажирського рухомого складу ПАТ «КВБЗ» Олексій Гречкин зазначає, що кінцевим результатом проведення капітального ремонту є приведення всіх систем поїзда в початкове (як до експлуатації) технічний стан. Це забезпечить нашу електропоїзду можливість без проблем пробігти наступний мільйон кілометрів.

Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.