Миколаїв власними силами буде модернізовувати старий рухомий склад громадського транспорту

4232
Фото: Klim Rogovsky
 • Миколаївські депутати підтримали подальший процес відновлення старого рухомого складу громадського транспорту міста. Таке рішення після чергової презентації цього проекту взяли на комісії з питань промисловості, транспорту, енергозбереження, зв’язку, сфери послуг, підприємництва та торгівлі 26 жовтня.

  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Свідок.info.

  Раніше в Миколаєві, на базі КП “Миколаївелектротранс” заявляли, що є можливість організувати лінію виробництва по відновленню старого списаного рухомого складу. Крім того, керівник підприємства Володимир Євтушенко повідомляв, що існує ідея повномасштабного завершення модернізації першого трамвая КТМ-5.

  Перед депутатами виступили заступник директора “Запорізького електроапаратного заводу” Михайло Терьохін. Він розповів про проект розроблений для миколаївського трамвая Tatra T3.

  Михайло Терьохін пропонує повністю змінити технічну частину миколаївських трамваїв: замінити силовий контролер. Вартість його заміни близько 1 млн. грн: заміна силової частини, електропривод, контролер. Також він повідомив, що завод підтримує свої вироби на протязі всього терміну експлуатації – надає запчастини, плати.

  Наша пропозиція – ми міняємо силовий модуль: тяговий привід, робимо систему діагностики приводу і всього трамвая, систему управління цього приводу і його складових, – зауважив Михайло Терьохін.

  Далі розглядали пропозицію дніпровської компанії. Теличко Ігор – президент компанії Міжнародне ділове співробітництво з Дніпра розповів, як планується поміняти зовнішній вигляд миколаївського трамвая: кабіни, салон і сам кузов. Компанія розробила проект модернізації миколаївських КТМ.

  Концепція – є живий каркас, капітальний ремонт візків, реставрація кузова, економія електроенергії, плавний хід, новий вид, інтер’єр і екстер’єр, – розповів ІгорТеличко.

  Зараз в Миколаєві 30 вагонів трамваїв “КТМ”, які можна модернізувати. Потім поступово за 2-3 роки планується відновити весь транспорт, – розповідає Ігор Теличко. Що отримає Комунальне підприємство з цього, – акцентують увагу представники компанії: культуру виробництва – на очах працівників комунального підприємства КП “Миколаївелектротранс” це все буде робитися, їм стане знаком цей трамвай, це буде їх трамвай: вони будуть робити все своїми руками. Далі це буде на потоці – будуть розвиватися ремонтні майстерні. Ми їм все покажемо, навчимо, – запевнили представники “МДС”.

  Депутати погодилися, що такий проект буде вигідний комунальному підприємству. Слід більш детально ознайомитися з фінансовими розрахунками і вже потім укладати договір про реставрацію миколаївського громадського транспорту, – підсумували депутати.