МЕРТ хоче скасувати раніше введені обмеження для автомобілебудівних підприємств

2511

Міністерство промислового розвитку і торгівлі (МЕРТ) України з метою стимулювання знаходиться в кризі вітчизняного автовиробництва пропонує скасувати раніше введені обмеження для автомобілебудівних підприємств, які за нульовою ставкою ввозять товари для використання в промисловому виробництві.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Згідно з оприлюдненим на сайті МЕРТ проекту постанови Кабінету міністрів, відповідні зміни планується внести до Порядку визначення товарів, що ввозяться для промвиробництва ТС.

 • Пропонується, зокрема, скасувати всі обмеження по рівню локалізації виробництва: згідно з редакцією Порядку від 2013 року, підприємства, що реалізують восьмирічну Програму створення промвиробництва автомобілів (зварювання, фарбування, складання), повинні були на четвертий рік її реалізації досягти 20% -ної локалізації, на восьмий рік – 50% -ної.

  Крім того, відповідно до чинної редакції, протягом перших 36 місяців з дати затвердження програми кількість моделей ввозяться кузовів для великовузлового складання не може більш ніж утричі перевищувати число моделей ТЗ, запланованих для повномасштабного виробництва, а починаючи з 37 місяця і до кінця терміну програми – не більш ніж удвічі.

  МЕРТ нагадує, що в жовтні-листопаді 2013 року Мінпромполітики затвердило ряд таких Програм підприємств, які взяли на себе зобов’язання модернізувати потужності для виробництва із застосуванням процесів зварювання, фарбування кузова і складання певних моделей легкових автомобілів.

  У пояснювальній записці до документа наголошується, що на момент затвердження програм в Україні діяли 10% -ва ввізне мито на автомобілі, спецмито на легкові авто з двигунами 1-2,2 л, акциз на кузова для промсборки становив EUR109 (у 2014 році він зріс вдвічі), а також акцизний збір на легкові авто.

  У той же час в 2015 році умови змінилися, зокрема, втричі скоротилася спецмито на легкові авто, підвищилися акцизи на нові авто, введений додатковий 5% -ний збір на комплектуючі для легкових авто.

  Все це (а також девальвація гривні, повна відсутність внутрішнього і зовнішнього збуту) призвело до того, що випуск легкових авто в 2016 році склав лише 9,5% до обсягів 2013 року, або 4,340 тис. од., – наголошується в пояснювальній записці.

  При цьому, зазначають автори документа, спостерігається закриття профільних підприємств: зокрема, в 2013 році в країні працювали чотири заводи з виробництва легкових авто, проте в червні 2014 року припинила їх випуск корпорація “Богдан”, в серпні того ж року – Кременчуцький автоскладальний завод . Запорізький автозавод (раніше – найбільший автовиробник – ІФ) в 2016 році скоротив їх випуск до 403 од., А в першому кварталі 2017 го не випустив жодного авто. В даний час легкові авто фактично виробляє тільки “Єврокар” (ЗАЗ відновив їх випуск тільки в травні – ІФ).

  У таких умовах мова йде вже не про виконання затверджених Програм модернізації виробничих потужностей, а про ризики закриття виробництв моторних транспортних засобів, і, відповідно, скорочення тисяч робочих місць і зростання соціальної напруженості – констатує міністерство.

  Порядок встановлює процедуру ввезення товарів для виробників моторних транспортних засобів товарних позицій 8701-8705 згідно з УКТЗЕД (легкові і вантажні автомобілі, спецавтомобілі, автобуси і тролейбуси, трактори).


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  2 КОМЕНТАРІ

  1. Так, Богдан складав ВАЗи!
   І взагалі – мутна тема!
   Про такі історії і їх результати можна почитати у книзі “Азіатська модель управління…”…та що там – подивится на той же АвтоЗАЗ…
   Треба випускати конкурентні на світових ринках авто, а не обдирати неспроможний внутрішній ринок… – ось формула успіху!

  2. Поки в країні “виробництвом” авто займатимуться різні васадзе свинарчуки та інші шахраї НІКОЛИ ТУТ НІЧОГО НЕ БУДЕ!
   Автомобілі у світі вміють робить 10-20 компаній!
   ВСЕ! 25 років пройшло а цього так і не зрозуміли! Хочете щоб запору купували тоді забороніть імпорт авто. ВСІХ! В іншому випадку там завжди буде жопа! Це відверто шахрайська та злодійська корупційна схема яка ніяк не направлена на виробництво авто. Просто одні вбивають і цим живуть інші крадуть і цим живуть інші брешуть і цим живуть – васадзе “робить авто” і цим живо. ВСЕ!

   Скільки б ви туди не ввалювали грошей, субсидій та не приймали різних шахрайських “законопроектів”!

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.