ЛКМЗ до кінця 2017 року планує поставити ХТЗ близько 2,4 тис. мостів для тракторів

3725
ХТЗ / Фото УНІАН
ХТЗ / Фото УНІАН

Провідний український виробник сільгосп та спецтехніки, що входить до індустріальної групи УПЕК, в 2017 році планує поставити Харківському тракторному заводу (ХТЗ) близько 1200 тракторокомплектів (тобто 2400 передніх і задніх мостів) для комплектації тракторів.

Як повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» в  прес-службі УПЕК, традиційне співробітництво з ХТЗ відновилося з відновленням його роботи з лютого поточного року після майже річного простою.

У перший місяць роботи на підприємстві вже зібрано 67 тракторів зі звичною для аграріїв комплектацією – мостами ЛКМЗ, – відзначили в  прес-службі.

За оцінкою ЛКМЗ, в поточному році поставки мостів для ХТЗ можуть скласти 20-25% загального обсягу реалізованої продукції.

 • У прес-службі нагадали, що співпраця ХТЗ і ЛКМЗ має багаторічну історію – в  1960-х роках ЛКМЗ був побудований для забезпечення продукцією конвеєра ХТЗ.

  У кращі роки (з 2004 року по 2008-й) Лозівський КМЗ поставляв на ХТЗ 1,5-2,5 тис. Тракторокомлектов (в 2004 році – 1,847 тис., 2005-му – 2,245 тис., 2006-му – 1 , 46 тис., 2007-му – 1,524 тис., 2008-му – 2,582 тис.).

  Починаючи з 2009 року з настанням економічної кризи обсяги поставок мостів на ХТЗ стали падати в зв’язку із загальним падінням купівельної спроможності, падінням обсягів реалізації тракторів ХТЗ і іншими факторами, – пояснюють в  прес-службі УПЕК.

  Як повідомлялося, у вересні 2013 року керівництво ХТЗ в односторонньому порядку розірвало договір з ЛКМЗ на поставку мостів на користь більш дешевих китайських, проте через рік співпраця була відновлена ​​аж до зупинки ХТЗ в квітні 2016 року.

  З початку 2016 року до зупинки ХТЗ нам вдалося поставити 330 тракторокомплектів, тобто 660 мостів , – повідомив генеральний директор ЛКМЗ Василь Чорномаз.

  Як повідомлялося, ХТЗ відновив роботу після придбання його контрольного пакета президентом групи DCH Олександром Ярославським.

  Завод в 2017 році планує випустити близько 2000 тракторів і вийти на щомісячні обсяги виробництва більше 150 машин, що дозволить задовольнити відкладений попит на сільгосптехніку.

  Як раніше відзначали в УПЕК, зростання продажів сільгоспмашин сприятиме і рішення уряду України компенсувати 20% вартості сільгосптехніки вітчизняного виробництва українським аграріям, на що в 2017 році виділено 550 млн грн, а на наступний рік заплановано 1 млрд грн.

  Необхідно запустити не тільки механізм компенсації вартості техніки і обладнання, а й компенсації процентних ставок лізингу та кредитування вітчизняної техніки. Слід упорядкувати роботу НАК« Украгролізинг », забезпечити недискримінаційні умови для придбання техніки вітчизняними виробниками, – цитує прес-служба почесного президента УПЕК, виконавчого директора Нацкомітету розвитку промисловості Анатолія Гіршфельда.

  Лозівський КМЗ – провідне в Україні підприємство з виробництва сільськогосподарської і спеціальної техніки; трансмісій, шасі, компонентів для дорожньо-будівельної, залізничної та автодорожньої техніки.

  За підсумками 2015 року чистий дохід від реалізації ЛКМЗ зріс удвічі до 2014 року – до 312 млн грн, чистий збиток скоротився на 41,5% – до 70 млн грн.

  ІГ «УПЕК» – велика приватна компанія, що спеціалізується на машинобудівному бізнесі і об’єднує ряд машинобудівних підприємств та інженерних центрів.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.