ХТЗ і DCH підписав меморандум про співпрацю з Харківським національний університетом

2133
Education.ua
Education.ua

27 січня, Олександр Ярославський від імені своєї групи DCH і Харківського тракторного заводу підписав меморандум про стратегічне партнерство з Харківським національним університетом ім. В. Н. Каразіна. Як повідомили в прес-службі DCH, тим самим “було документально закріплено і систематизовано у напрямку наша співпраця з цим шановним вузом”.

Свої підписи під документом бізнесмен і ректор вузу Віль Бакіров поставили її рамках засідання наглядової ради ХНУ, членом якого Ярославський є вже багато років.Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Українські Новини.

“Я вважаю, що, перш за все, університет повинен стати для ХТЗ кузнею кадрів. Студенти будуть проходити практику, ми будемо проводити свої лекції, заходи. Я мрію про те, що коли-небудь студенти винайдуть для ХТЗ такий трактор, який буде на Місяці орати або на Марсі “, – сказав Олександр Ярославський.

Під егідою ХТЗ і DCH, що належать Ярославському, також буде проходити співробітництво в галузі спільних наукових розробок (в тому числі і що стосуються розроблюваної структурами бізнесмена Національної програми “Український трактор”), підготовка кадрів, організація виробничої практики студентами.

“Ми розуміємо, що сучасне виробництво потребує науки, в сучасних технологіях, співробітництво і взаємодію з наукою. Тому ми цим актом підписання підтверджуємо свою готовність співпрацювати, взаємодіяти і допомагати один одному, поки Харківський тракторний завод не випустить кілька мільйонів потужних і надійних машин” , – сказав у свою чергу ректор ХНУ.

 • Ярославський підкреслив, що досвід подібної співпраці між науковими центрами і виробництвом відомий вже кілька століть, і в процесі втілення в життя Меморандуму ХТЗ / DCH і ХНУ будуть використані кращі світові практики.

  Крім того, на засіданні наглядової ради Олександр Ярославський заявив про свою готовність від імені ХТЗ профінансувати встановлення пам’ятника знаменитому уродженцю Харкова – письменникові, історику, філологу Петру Гулаку-Артемовському, який в XIX в. був також професором Харківського університету. Раніше бізнесмен виділив вузу понад півмільйона гривень на установку перед головним корпусом ХНУ пам’ятника Нобелівським лауреатам, які мають відношення до вузу, – Іллі Мечникову, Льву Ландау, Семену Ковалю.

  Як зазначив ректор вузу Віль Бакіров, “без Ярославського ці монументи б не стояли, а зараз стоять і працюють на авторитет і імідж науки – і в тому числі на авторитет і імідж Харківського університету”. І зазначив, що він ще студентом працював на будівництві одного з корпусів ХТЗ, потім проводячи соціологічні дослідження. “Ви, Олександр Владиленович, і ваша компанія робите велику справу, відроджуєте, відновлюєте гордість харківської промисловості. За це вам величезне спасибі!”, – Сказав учений.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.