Харківські вчені планують запустити в виробництво трактор з безступінчатою трансмісією

2595

Перший в Україні трактор з безступінчатою трансмісією був розроблений в харківському «політеху». Сам проект готували кілька років, а в створенні остаточного варіанту допомогли фахівці «ХТЗ» Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на ObjectivTv.

Ідея створити перший в Україні трактор з безступінчатою трансмісією з’явився у вчених харківського політеху ще на початку двотисячних. Проект розробляли кілька років і два роки тому спільно з фахівцями заводу «ХТЗ» була виготовлена ​​перша модель нового двигуна. Мотор встановили в трактор і, після експериментів і перевірок в приміщенні, – відправили працювати в поле, розповідають вчені політехнічного інституту.

Був підібраний комплекс апаратури, все датчики були заведені в кабіну і разом з трактористом, сидячи з ним поруч з ноутбуком, ми записували в режимі реального часу і в русі тиск, кутові швидкості, крутний момент – Микола Мітцель – ст.викладач кафедри автомобіле-тракторобудування НТУ «ХПІ»

Трактор з новим безступінчатим двигуном дозволяє економити 10-20% палива, розповідають розробники. Наприклад, при оранці одного гектара землі пального потрібно 18 літрів менше.

Що дає ця трансмісія – дає можливість кнопочкой рушати, жати на кнопочку і збільшувати швидкість до 8 км/год при оранці, зменшувати і збільшувати швидкість не педаллю газу, а тільки кнопочкой – це і є безступінчасте регулювання – Вадим Самородов завкафедрою автомобіле-тракторобудування НТУ «ХПІ»

 • Виготовлення безступінчатої трансмісії обійдеться в сім разів дешевше, ніж закупівля її за кордоном. Тому вчені вузу впевнені – двигун необхідно запустити у виробництво, уже є домовленість про це з керівництвом «Харківського тракторного заводу».

  З радісною подією, яка сталася 6 січня – заробив «ХТЗ», у мене є одна мрія – я хочу щоб дана трансмісія стала на конвеєр «ХТЗ» та витіснила стару морально застарілу механічну трансмісію – Євген Пелипенко – асистент кафедри автомобіле-тракторобудування НТУ «ХПІ»

  Кафедра автомобіле- тракторобудування НТУ «ХПІ» не тільки розробила, а й запатентувала новий двигун. Його можна встановлювати і в військову техніку – танки, вантажівки і бойові машини піхоти.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.