Грузія може почати виробництво локомотивів в Україні

2658
ВЛ11М6

Уряд Грузії і Тбіліський електровозобудівний завод проявляють зацікавленість в налагодженні виробництва локомотивів на потужностях одного з українських підприємств. Про це розповів заступник міністра інфраструктури України Віктор Довгань, передає ЦТС.

За словами Довганя, грузинське підприємство могло б організувати випуск продукції, здійснивши інвестиції в співвідношенні 50/50 з «Укрзалізницею».

«Це Тбіліський електровозобудівний завод. Вони випускають модернізовані електровози ВЛ. Раніше від міністерства економіки Грузії звучало офіційну пропозицію – локомотиви в обмін на зерно. Але ми їм пояснили, що держава Україна не продає зерно – цим займаються трейдери. Наша позиція така – ми не хочемо купувати тягу за кордоном, а хочемо, щоб прийшли один-два-три інвестори, які локалізують виробництво в Україні. Грузинська сторона нас почула. Інвестування може бути здійснено, наприклад, в співвідношенні 50/50 – зараз це вже можливо, коли завершена корпоратизація ПАТ “Укрзалізниця”. Грузинська сторона вносить гроші і надає свої технології. У перший рік вони можуть почати роботу з локалізацією виробництва на рівні 15-20%, далі – 30%, 40% і дійти до 50%. Вони завантажать таким чином свої потужності в Грузії і одночасно вийдуть на наш ринок. Їх цю пропозицію дуже зацікавило», – розповів Довгань.

За його інформацією, представники грузинської сторони найближчим часом сформують проектну команду і приїдуть в Україну, де обговорять це питання безпосередньо з «Укрзалізницею».

«Думаю, це може статися вже у вересні», – поділився припущеннями заступник міністра.

 • Він також висловив думку, що грузинського виробника може зацікавити, наприклад, завод в Дніпрі (ДП «Дніпровський електровозобудівний завод»).

  Тбіліський електровозобудівний завод (АТ «Електровозостроітель») – основний виробник електровозів постійного струму на пострадянському просторі. На підприємстві виготовлено понад 4,5 тис. Магістральних електровозів постійного струму, таких як ВЛ8, ВЛ40, ВЛ10, ВЛ10У, ВЛ11, ВЛ11М, ВЛ15. Завод також здійснює модернізацію локомотивів.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.