Фото: В Одесі збудували один із запланованих на 2017 рік трамвай

5477

Сьогодні в вагоноремонтних майстерень КП “Одесміськелектротранс” презентували новий трамвай – перший із запланованих до збирання на нинішній рік.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Пассажирский транспорт.

Він відрізняється оновленим салоном, дизайн якого розробили фахівці, які раніше працювали над інтер’єрами українських швидкісних поїздів.

7 липня вагоноремонтних майстерень КП “Одесміськелектротранс” на Олексіївській площі презентували щойно закінчений новий трамвай. Це перший з 10 вагонів, запланованих до збирання в 2017 році. Зовні він не відрізняється від шести своїх попередників, зібраних на підприємстві в 2015-2016 рр. Уже через 2-3 дня він з’явиться на вулицях Одеси.

До нас були певні нарікання щодо інтер’єрів наших трамваїв, тому ми постаралися максимально врахувати їх, і зробити трамвай, який за рівнем свого виконання для своєї ціни буде кращим в Україні, зручним для пасажирів, комфортним, красивим і довговічним – підкреслив директор КП ” Одесміськелектротранс “Дмитро Жеман.

- РЕКЛАМА -
 • Усередині ж є відмінності. Скління зроблено тонованим. Застосовані комфортні пластикові сидіння, обробка салону виконана з більш дорогих і якісних матеріалів, які прослужать не менше 10 років. Освітлення салону виконано з чотирьох світлодіодних ліній, які поєднуються з галогеновими світильниками на низькою підлогою майданчику. Дизайном інтер’єру і виробництвом зносостійких матеріалів займався субпідрядник – фірма ТОВ “Науково-виробниче об’єднання МДС” з Дніпра, яка, в свою чергу, повністю розробила інтер’єри салонів і кабін машиністів для українських швидкісних поїздів “Тарпан”.

  Як і інші трамваї цієї моделі, новий вагон має частково низький рівень підлоги в салоні у середніх дверей – він займає близько 40% всієї площі салону. У передній і задній частині салону, над ходовим візками, підлогу високий – як в звичайному трамваї “Татра”.

  Корпус вагона привезли до Одеси 31 травня. Таким чином, збірка зайняла трохи більше місяця. Надалі трамвай буде працювати на маршруті №7 в сторону селища Котовського.

  Збирали вагон на базі закупленого у стороннього виробника – ТОВ “Політехносервіс” з виробничими потужностями на заводі будівельних машин в Калуші, – корпусу. Тендер на закупівлю п’яти таких корпусів, вже забарвлених, оснащених електронною системою управління тяговими електродвигунами (найдорожчий компонент сучасного трамвая) і частково засклених, завершився 17 травня. Підсумкова ціна склала 4,296 млн. Грн. за один корпус. Підсумкова збірка в вагоноремонтних майстерень додає до вартості ще трохи більше мільйона гривень, складаючи, в результаті, за словами Дмитра Жеман, порядку 5,5-5,6 млн. Грн.

  На черзі – збірка ще чотирьох вагонів з даного тендеру, а також проведення ще одного тендера на 5 корпусов- “конструкторів” .Діректор КП “Одесміськелектротранс” Дмитро Жеман анонсував на майбутніх вагонах, які будуть зібрані в цьому році, ще деякі нововведення – асинхронні тягові електродвигуни, новий дизайн передніх і задніх масок, нову конструкцію ходових візків.

  This slideshow requires JavaScript.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.