Для Одеси закупили перший частково низькопідлоговий трамвай

2162

КП “Одесміськелектротранс” на порталі державних закупівель Prozorro оголосило торги на закупівлю нового майже повністю низкопольного трамвая по двом тендерів – на корпус вагона і візка на загальну суму 15,8 мільйонів гривень.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Южный Курьер“.

Відповідно до першого тендеру буде придбано корпус вагона за 8,3 мільйона гривень. Відповідно до тендерної документації, компанія-переможець поставить кузов трамвайного вагона з частково низькою підлогою, оснащений електронною транзисторних-імпульсною системою управління тяговим електроприводом трамвайного вагона. Загальна пасажиромісткість салону повинна бути не менше 114 осіб, при наявності не менше 28 сидячих місць. Висота переходу з низькою підлогою частини в високопольні – не більше двох сходинок.

 • Кузов трамвайного вагона призначений для експлуатації на міських лініях з шириною колії 1524 мм. Він повинен бути виготовлений в кліматичному виконанні У 1 по ГОСТ 15150-69 і забезпечує перевезення пасажирів при температурах від +40 до -40 С. Термін експлуатації вагона повинен скласти не менше 16 років.

  Також, був оголошений тендер на придбання двох візків для трамвайного вагона за 7,488 мільйонів гривень. Візок повинна бути обладнана опорним вузлом для установки і кріплення кузова вагона, двоступінчастим ресорним підвішуванням і гальмівною системою і пристосована для роботи з асинхронними тяговими електродвигунами.

  Крайній термін подачі тендерних пропозицій закінчується 29 вересня. Початок проведення торгів заплановано на 6 листопада поточного року.

  Таким чином, сумарна вартість вагона складе 15,8 млн. Гривень, що перевищує номінальну вартість збірки тих частково низькопольних трамваїв, які вже є в Одесі, тим більше, що при попередніх закупівлі корпусів для складання трамваїв візки не купували. Різниця пояснюється більшою площею низької підлоги в салоні – не менше 70%, що вимагає більш дорогий і складної конструкції ходових візків, а також застосуванням більш сучасної силової електроніки і асинхронних тягових електродвигунів. Застосування асинхронних двигунів змінного струму дає додаткову економію електроенергії і не вимагає систематичного технічного обслуговування, як при використанні традиційних колекторних двигунів постійного струму. Також в якості опції можливий замовлення вагона з двома кабінами управління і дверима по обох бортах для можливості роботи в човниковому режимі без розворотного кільця.

  Вже наявні в Одесі частково низькою підлогою трамваї мають всього 35% низької підлоги в салоні і візки старого зразка на кшталт вагонів “Татра-Т3” – що і дає можливість збирати їх по вкрай низькою ціною.

  Всього в Одесі зараз є 7 частково низькопольних трамваїв “Т3 КВП Од” (так офіційно називаються трамваї, зібрані в Одесі на базі корпусів чеської розробки “Т3R.P.LF”), ще чотири – в процесі складання. Також є один частково низькопідлоговий трамвай К1М. До кінця року очікується тендер на поставку ще 5 корпусів для складання вагонів “Т3 КВП Од”.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.