Багатомісячний простій обійшовся ХТЗ в $8 млн

1982
ХТЗ
ХТЗ

Харківський тракторний завод (ХТЗ), який відновив роботу 6 січня 2017 року після багатомісячного простою, днями випустить перший трактор, а до кінця лютого поточного року планує вийти на випуск 150 тракторів на місяць, – розповів власник і президент групи компаній DCH Олександр Ярославський.

«Перший трактор (випускаємо) днями і виходимо на місяць на 100 одиниць, а до кінця лютого – на 150 од.», – Повідомив він напередодні в кулуарах «Українського сніданку» в Давосі (Швейцарія).

За словами Ярославського, переважними ринками збуту продукції ХТЗ будуть Іран і Туреччина. «Не дарма ж я в Туреччині відпочиваю», – пожартував підприємець.

 • Коментуючи плани заводу по виробництву тракторів в цілому за 2017 рік, власник DCH підкреслив, що з розрахунку 150 тракторів на місяць в цілому по року очікується близько 2 тис. Од.

  «Моя мрія – випускати 3,5-4 тис. Тракторів на рік. Але завод простояв 10 місяців, збитків – $ 8 млн. Все зруйновано, все зв’язку зруйновані, зараз в 24 години ми все відновлюємо», – зазначив він і додав, що на сьогоднішній день на підприємстві працює понад 3 тис. Осіб, але заводу необхідно розширити штат.

  «Збираємо (персонал. – Ред.). Є гроші, значить, є зарплати », – сказав Ярославський.

  За його словами, також ХТЗ необхідно відновити зв’язки з постачальниками комплектуючих і матеріалів, однак нових постачальників шукати завод не планує.

  «Треба просто відновити зв’язки. Це 2 тисячі «суміжників», в тому числі – багато зарубіжних», – уточнив бізнесмен.

  Коментуючи перспективи поставок з Росії, Ярославський зазначив, що в цьому плані, в першу чергу, він буде керуватися законом. «Що робити, будемо якось петляти. Але правило перше, звичайно, – не порушувати закон. Я не політик, я – бізнесмен: якщо закон порушується, виходить, не будемо, якщо ні – значить, будемо », – підкреслив власник DCH.

  Говорячи про раніше озвученої можливості виробництва на ХТЗ продукції для ВПК, Ярославський зазначив, що така продукція може випускатися тільки при наявності відповідних замовлень.

  «Замовлення будуть – буде ВПК, а так – куди я буду продавати, у мене ж ринку немає на ВПК», – підсумував підприємець.

  Ярославський став фактично одноосібним власником ХТЗ після того, як купив пакет акцій в розмірі близько 29% статутного капіталу, від якого відмовився австрійський інвестор Зігфрід Вольф, і сконцентрував частку в 91,76%.

  За матеріалами: Інтерфакс-Україна


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.