Українських авіабудівників звільнили від сплати мит і ПДВ при імпорті комплектуючих

Кабінет міністрів України затвердив пільги для авіабудівних підприємств України. Відповідну постанову прийнято сьогодні, 9 серпня на засіданні уряду.

“Ми пропонуємо новий механізм держпідтримки літакобудівної галузі – звільнити від сплати ввізного мита та сплати податку на додану вартість товари, які імпортують підприємства літакобудування”, – зазначає міністр економічного розвитку України Степан Кубів.

Повідомляє Зроблено в Україні, з посиланням на Ліга.Бізнес.

Згідно з постановою, авіабудівні підприємства будуть звільнені від сплати ввізного мита та ПДВ на комплектуючі товари до 1 січня 2025 року. “За умови що вони будуть дотримуватися встановлених обсягів ввезення та цільового використання. Наприклад, перепродаж, або безкоштовна передача комплектуючих ввезених без сплати мита і ПДВ буде вважатися нецільовим використанням”, – додав віце-прем’єр.

Читайте також:  Україна освоїла випуск лопатей для вертольотів Мі-24

За його словами, ці заходи дозволять вивільнити кошти підприємств і реінвестувати їх в модернізацію авіатехніки.

“За нашими оцінками, механізм дозволить посилити літакобудівної галузь і зберегти близько 50 000 робочих місць”, – сказав Кубів.

За підрахунками Мінекономрозвитку потреба світового ринку в літаках Антонов становить 1000 одиниць до 2035 року. Це нововведення має допомогти українським підприємствам налагодити серійний випуск авіатехніки.

You may also like...

%d блогерам подобається це: