Українське авіабудування на 7 років звільняється від податків

18462

Українське авіабудування на 7 років звільняється від податків. Відповідні зміни до Закону України набули чинності 1 січня 2018 року.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на сторінку Харківського державного авіаційно виробничого підприємства у Facebook.

Зокрема говориться, що «до 1 січня 2025 року звільняється від оподаткування прибуток підприємств – суб’єктів літакобудування, що визначені відповідно до норм статті 2 Закону України “Про розвиток літакобудівної промисловості”».

 • Таке рішення буде позитивним, як для всієї галузі, так і для окремих підприємств, вважає директор Департаменту фінансів Харківського державного авіаційного виробничого підприємства Богдан Козлов.

  «Будь-яке зниження податкового навантаження є позитивним рішенням. Зміни передбачають, що вивільнені кошти (суми податку, що не сплачуються до бюджета та залишаються в розпорядженні платника податку) будуть використовуватися на науково-дослідні та дослідницько-конструкторські роботи з літакобудування, створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, запровадження новітніх технологій. Тобто кошти залишатимуться на підприємстві для розвитку, для поточних і капітальних ремонтів, для інвестицій.
  Друге те, що це зроблено для авіаційної галузі, яка зараз в скрутному становищі. Важливо, що ці зміни відносяться до всіх суб’єктів літакобудування. Тобто для цілої галузі позитивно, – підкреслює Богдан Миколайович. – Що стосується ХДАВП, на жаль, зараз ми збиткові, але якщо ми будемо працювати за тим стратегічним планом, який ми задумали, і все виконаємо, то плануємо вийти на прибуток. Звільнення від сплати податку на прибуток дозволить прискорити процес оновлення, переоснащення та модернізації на підприємстві, якраз те, що потребує авіаційна галузь України. Тобто в цілому це позитивний момент. Миттєвого ефекту очікувати не слід, але у довгостроковій перспективі ефект буде».


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.